Miksi amerikkalaissotilaat häpäisevät vankeja?

Vievät länsimaista kulttuuria maailmalle. Tältäkö haluamme näyttää toisten silmissä? Ketään isopiarvoista ei muuten laitettu edes syytteeseen näistä teoista. Asialla oli siis hallituksen siunaus.

http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Pahamaineinen vankila/1135219703436
362
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

En muista nähneeni, että joku suomalainen olisi kehuskellut noilla jenkkien touhuilla.. Sen sijaan eilen joku Venäjä-fani retosteli täällä s24:ssa itä-Ukrainan kapinallisten / Venäjän tekosilla:

http://keskustelu.suomi24.fi/node/12444295

Vankien nöyryyttäminen on Geneven sopimuksen vastainen teko.

Äänestä
  • Sinäkin vähättelet tekoa koska käännät heti aiheen toisaalle

    Äänestä

  • Katse peiliin kirjoitti:

    Sinäkin vähättelet tekoa koska käännät heti aiheen toisaalle

    Heh heh.

    Melko pitkän aikaa näitä palstoja lukeneena olen huomannut, miten juoni täällä kulkee.. Silloin kun kritisoidaan Venäjää, nimenomaan joku Venäjä-kätyri kääntää puheenaiheen USA:an tekoihin. Hyvin harvoin täällä kehutaan USA:a. Kaikki Venäjää kritisoivat eivät ole edes Naton kannattajia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Natottajat kirjoitti:

Vievät länsimaista kulttuuria maailmalle. Tältäkö haluamme näyttää toisten silmissä? Ketään isopiarvoista ei muuten laitettu edes syytteeseen näistä teoista. Asialla oli siis hallituksen siunaus.

http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Pahamaineinen vankila/1135219703436

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu