Olen nyt muutamia kuukausia syönyt Yasmine-pillereitä ja ne tuntuvat ihan hyvältä vaihtoehdolta. Ainoana haittapuolena on lihominen. En ole liikkunut/syönyt yhtään sen enempää/vähempää kuin yleensä ja mahan seudulle on massaa hieman lisää kertyny. Rintanikin turposivat aivan yllättäin, eikä enää vanhat rintaliivit sopinutkaan vaan isompia täytyy ostaa. Sinänsä rintojen suureneminen ei minua haitannut, mutta ne raskausarvet mitä mulle ilmesty! Ennen oli muutama haalea viiru vasemmassa rinnassa,nyt vasen rinta on lähes puolillaan niitä ja oikeaankin on niitä tullut. Tosi ikävää. Muilla saman tyylisiä kokemuksia?
pillereiden haittapuolena
2
532
Vastaukset
- ....
kun siirryin melianesta yasminiin. mut "raskausarvet" alkoi näkyä selkeemmin. Turvotusta sormissa ja jaloissa. Tissit arat, tuli mastopatiaa ja lopulta kasvain. se leikattiin ja sen jälkeen en oo syöny niitä. Aika paskat pillerit kaikenkaikkiaan, vei seksihalutki. Parempi on olla kokonaan ilman pillereitä.
- Minni
syön yasmineja. Oon lihonu muutaman kilon parin vuoden syönnin aikana. En syytä pillereitä vaan ihan normaalia elämäntapaa eli ehkä on näin parisuhteessa ollessa tullu vietettyä enemmän koti-iltoja eli naposteltua enemmän. Kuitenkin tuntuu että vaikka syön tosi vähän ja liikun päivittäin paljon niin en laihdu. Ennen pillereitä sama tilanne vaikutti niin että paino tippui hitaasti mutta varmasti. Nyt ei ole mitään vaikutusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16912723
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1525446Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454750Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493689Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392778Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1201945Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1101696Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3651634Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1071533Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361471