Eikö ylläpidon mielestä ole "Maailman menoa " palstan juttuja esim. Ebola tilanne?
Ebolaan on kuollut yli 120 lääkäriä / hoitajaa ja tartunnan on saanut noin 240 lääkäriä / hoitajaa. Kun kerran alan ammattilaiset sairastuvat Ebolaan on tavallisten tallaajien sairastumiseen vielä suurempi riski. M Zapilla hoidetuista
Pappi ja Lääkäri ovat kuolleet lääkkeen annosta huolimatta. Asiasta uutisoi useampikin media netissä. Että silleen.
Ebolaan on kuollut yli 120 lääkäriä / hoitajaa ja tartunnan on saanut noin 240 lääkäriä / hoitajaa. Kun kerran alan ammattilaiset sairastuvat Ebolaan on tavallisten tallaajien sairastumiseen vielä suurempi riski. M Zapilla hoidetuista
Pappi ja Lääkäri ovat kuolleet lääkkeen annosta huolimatta. Asiasta uutisoi useampikin media netissä. Että silleen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/halyyttavia-tutkimustuloksia-tappavin-ebola-muoto-tarttuu-ilman-valityksella/2190642
Julkaistu jo 16.11.2012 ??
Vaarallinen oli myös kysymys " Mihin häviää TV kanavia Savossa ". Että silleen.
Jutut eivät varsinaisesti katoa. Ne menevät jostain käsittämättömästä syystä "piiloon". Jos muistat sanasta sanaan muutaman sanan verran siitä jutusta joka on kateissa niin kirjoita ne sanat tuohon keskusteluhakusarakkeeseen joka on heti tuossa oikealla puolella niin kas, juttu ei ole hävinnyt mihinkään ja saat sen jälleen nostettua esille. Tämä on eräs näistä suoli 24 softavirheistä joita ei saada kuntoon tällä vuosisadalla. Monet samat jutut ovat esillä 1, 2 ja 3 sivuilla jostain käsittämättömästä syystä. Tämä on seurausta siitä kun amatöörit puuhastelevat tietotekniikan parissa ja leikkivät jotain softa-asiantuntijaa.
täällä aktiivisesti piilotetaan aloitukset niiltä kirjoittajilta, jotka ovat moderaattorin mustalla listalla sen mukaan kuin poliisi on sinne henkilöitä ilmoittanut.
ALOITTAJA VALEHTELEE. Noin monta lääkäriä ja hoitajaa EI OLE kuollut. Siksi aloitus poistettiin, valehtelun takia, ja tämäkin aloitus poistetaan.
Luepas ja ymmärrä mitä eri netti lehdissä lukee Ebolasta, jos osaat. Että silleen.
Täältä nimenomaa katoaa sellaiset kirjoitukset, joissa on todella jotain asiaa.
Minä mm. kritisoin Ylen uutisoinnin tapaa, kun tulee joitain uutista Israelin ja Hamasin välisestä konfliktista.
Ihmettelin sitä, että miksi aina aloitetaan kuutisointio sillä, että ensimmäiseksi mainitaan kuinka Israel on jälleen pommittanut Gazaa ja sitten viimeiseksi aivan kuin sivulauseena sanotaan, että sitä ennen Hamas oli ampunut Israeliin toista sataa rakettia. Tämä mielipiteen ilmaisu katosi alle aikayksikön.
Siis, länsimedian manibuloivaa uutisointia.
Kirjoitit asiaa " Missä totuus " juuri tuokin uutinen " Hamas ampunut toista sataa rakettia Israeliin " on osoitus palstan puolueelisuudesta. Että silleen.
Suomen kansalle tärkeämpi tieto on tässä:
http://www.kansanuutiset.fi/mielipiteet/paakirjoitus/3220036/toisenlainen-kehitystie-mahdollinen
Äärioikeisto koettaa kääntää keskustelut, Suomen työväestön, tavallisen kannalta, epäolennaisiin asioihin, koska se ei kestä kuulla todellisuudesta, jossa Vasemmisto tulee Nousemaan seuraavaan hallitukseen.
ups.
Ylös.