Onko useamman tapailu välttämätöntä?

Hole-in-One

Tiedättekö tai tunnetteko ihmisiä, jotka olisi heti ensimmäisellä yrittämällä löytäneet elämänsä rakkauden vai kuuluuko harjoituskappaleet asiaan? Alkaako kaduttaa kun ei harrastanutkaan nuorena seksiä monien kanssa ja tehnyt kaikkia jänniä sinkkuelämän juttuja, jos sitoutuu heti ekalla osumalla? Mitä on palstan viisaat mieltä?

6

113

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Omat vanhempani tapasivat kuulemma lukiossa joten ei varmaan ainakaan hirveän monta kumppania ollut takana... tosin, mistäs sitä ikinä tietää. :D

      Joitain ehkä nakertaa ja joitain ei, hankala sanoa. Hankala kyllä kuvitella mitä siinä oikein sitten katuisi, jos on sen partnerinsa kanssa hynttyyt yhteen lyönyt eikä itse suhdetta kadu tai halua lopettaa. Aika monet jännyydet on kuitenkin mahdollista kokea senkin ihmisen kanssa, ja ei sinkkukaan niitä saa sormiaan napsautamalla.

      Jos on tyytymätön suhteeseen eikä halua sitä jostain muista asianhaaroista riippuen lopettaa, niin se on sitten eri juttu.

    • ATM-aisurille jämät

      Nainen kuuluu AINA korkkaajalleen.

    • Hmmm...

      Uskoisin, että yhä vieläkin moni pari tapaa jo varsin nuorena ja jää yhteen. Näin ollen seikkailut jäävät väliin.

    • laatu vs määrä

      Ihmiset ovat persooniltaan täysin erilaisia. Samat asiat eivät päde kaikkiin.

      Ne jotka eivät kaipaa syvällistä suhdetta, tykkäävät kokeilla useampia pelkästä kokeilemisen ilosta. Vaikka heille on enemmän matchejä eli toisia samankaltaisia, he eivät osaa sitoutua niin voimakkaasti etteivätkö myös eroaisi.

      Toinen ääripää on, että kaipaa tiivistä liittolaisuutta, jolloin henkiset vaatimukset suhteelle ovat korkeat. Tällaisen ihmisen oma kokeilun halu on kuitenkin matala, sillä minkäänlainen suhde vaatii syvän luottamuksen, eikä sitä kertakaikkiaan synny vain kokeilemalla.

      Eli perinteiset laatu vs. määrä tyypit on kyseessä. Ensimmäinen panostaa suhteissaan määrään ja kokeiluun. Jälkimmäinen laatuun ja luottamuksen rakentamiseen. Sinun pitää tuntea itsesi kumpaa haet. Silloin voit myös panostaa etsintäsi samankaltaiseen kumppaniin.

    • jokainen on rakkaude

      se_vinee on ihan oikeassa sen yhden kanssa voi myös kokea kaikki jännyydet ei siihen muita tarvita yleensä monien kanssa olleet eivät ole oikeasti onnellisia ja harmittaa jälkikäteen kun on maannut monien kanssa yleensä on vain käytetty hyväksi ollut pelkkä pano vaikka on itse rakastunut tai ihastunut monien käyttämä ei tiedä mitä on oikea rakkaus sitä ei rahalla saa mutta ei kai kukaan ole itse valinnut olevansa hyväksi käytetty jokainen kaipaa sitä yhtä ja oikeaa aitoa rakkautta

    • g44g4gg4g4g4g4g4g4g4

      Mitä juttuja voi tehdä sinkkuna muttei suhteessa? Melkeinpä samaa se on useammankin naisen kanssa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Törkeä petosepäily Suomussalmella

      Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta
      Suomussalmi
      84
      3397
    2. Poliisi etälamautti, sitten pahoinpiteli

      Vaikeasti kehitysvammaisen niin vakavasti että kuoli pian sairaalassa. Ei osannut kehitysvammainen heti noudattaa polii
      Maailman menoa
      394
      1251
    3. Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää

      Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty
      Kotimaiset julkkisjuorut
      36
      939
    4. Mies, olen pahoillani kun olen kuvitellut

      Että pitäisit minusta. En sitä mistään tähdistä kuitenkaan lukenut, mulle vaan tuli jostain semmoinen tunne, kun itse ty
      Ikävä
      67
      829
    5. Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon

      Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä
      Maailman menoa
      189
      774
    6. Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?

      Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s
      Sinkut
      271
      714
    7. Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas

      Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto
      Kotimaiset julkkisjuorut
      22
      690
    8. Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen

      Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel
      Ikävä
      31
      618
    9. Sysmä tarvitsee päätöksiä

      Sysmä tarvitsee päätöksiä – ei p*anjauhantaa** Kirjoitan kuntapolitiikan ulkopuolisena tarkkailijana. Sysmän poliittinen
      Sysmä
      17
      585
    10. Älä katoa elämästäni

      Kävelyllä mietin olisitpa varjo takanani vierelläni sivullani Älä katoa koskaan ole siinä pidä kädestäni kiinni ole kan
      Ikävä
      33
      576
    Aihe