NATO = SUURI VIRHE SUOMELLE

Kun NATOn "alusmaasopimus" astuu voimaan, Suomi joutuu entistä pahempaan kulmaan naapurivaltion, v. 2013 suurimman kauppakumppani Venäjän kanssa.

"Alusmaasopimuksen" myötä NATO propaganda vain lisääntyy Suomessa ja kylmä rintama Venäjän ja Suomen välillä jäätyy nopeasti.

Itseasiassa NATO jatkuvine erilaisine, maakohtaisine laajentumispyrkimyksineen vaarantaa koko maailman rauhan: pitää muistaa että on olemassa sellaiset maat kuten USAN suuri velkoja Kiina, Venäjä.... ydinasevaltioita Aasiassa jne...
1057
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Eihän Suomi ole tekemässä mitään liittosopimusta Naton kanssa. On vain sopimus jonkunlaisesta turvatakuusta kuten Ruotsikin on tehnyt.

Nato ei uhkaa maailman rauhaa, mutta Venäjä sitä vastoin uhkaa noilla nykyisillä toimillaan.

Hyvä, että on olemassa Nato. Ehkä se pitää tuon naapurimme aisoissa.

Äänestä
  • Tuo "turvatakuu" itseasiassa vain varmistaa että Suomi on käytettävissä taistelutantereena, vähän Ukrainan lailla jos nokkapokka velkaisen lännen ja nopeasti kehittyvän idän välillä äityy sellaiseksi kuin se näyttää nyt menevän.

    Äänestä

III maailmansota ja tod. näk. osapuolet?

Kiina - NATO (USA) - Venäjä?

Ehkä, jokatapauksessa itse Einsteinkos se sanoi että neljäs maailmansota käydään kepein ja nuijin.

Äänestä

Aloittaja lässyttää omiansa kun ei tiedä asioista yhtään mitään.

Nato on oikea ja paras tie Suomelle.

Äänestä

Suomen pääministeri Aleksej Stubin on jo jarruttelemassa koko Nato hommaa, koska Ruotsi ei liitykään NATOon. Ruotsi ei saa liittyä moiseen amerikkalaiseen hömpötykseen. Ruotsissa asuvat "uusruotsalaiset" sanovat nykyisin mitä Ruotsi saa tai ei saa tehdä. Ja hallitus vaan nyökkäilee, koska muu mielipide olisi rasismia ;o)

Äänestä
  • No olisipa hienoa jos Stupi olisikin fiksu! Nyt Eu alueesta voi olla muuten ensimmäistä kertaa hyötyä? Tuli vaan mieleen. Nato on kuitenkin omasta mielestäni riski!

    Äänestä

NATO on parasta mitä Suomelle voi tapahtua!! Tiivis yhteistyö USA:n ja NATO:n kanssa on paras ja ainoa suoja Fasistista diktatuuria Venäjää vastaan. RUSSIA SUCKS!!!

Äänestä

Mikä helvvvvvv tarve Suomella on menettää itsenäisyys, vapaus ja isänmaa tällä vauhdilla?

Niinkuin oikein olisi saanut tehtäväkseen velkaannuttaa Suomi korviaan myöden, marssittaa vieraan maiden joukot isiemme maille jne, jne.

Hyvä, järkevä aloitus: ei ole syytä liittyä NATOon mitenkään: se osoittaa vain heikkoutta, pelkuruutta, tyhmyttä ja mm. alttiuttaa mediamanipuloinnille!

Äänestä

Nato=varma sota!
Nato=idiotismi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NWO NSA NATO NASA kirjoitti:

Kun NATOn "alusmaasopimus" astuu voimaan, Suomi joutuu entistä pahempaan kulmaan naapurivaltion, v. 2013 suurimman kauppakumppani Venäjän kanssa.

"Alusmaasopimuksen" myötä NATO propaganda vain lisääntyy Suomessa ja kylmä rintama Venäjän ja Suomen välillä jäätyy nopeasti.

Itseasiassa NATO jatkuvine erilaisine, maakohtaisine laajentumispyrkimyksineen vaarantaa koko maailman rauhan: pitää muistaa että on olemassa sellaiset maat kuten USAN suuri velkoja Kiina, Venäjä.... ydinasevaltioita Aasiassa jne...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu