Kuka väittää etteikö Ukrainassa olisi lännestä...

palkkasotilaita? Siellään FBI ja CIA menivät auttamaan Ukrainan junttaa ja luuletteko ettei sillä olisi sellaisia?! Siellä missä USA siellä myös sota.
3100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Siitähän se sota alkoikin, että Jenkit työntyivät sinne EU:n äärioikeiston kanssa, sotaa hakemaan, asebisneksiään edistääkseen ja pakottaakseen mm. Suomen kansan natoon nettomaksajiksi, rahoittamaan itseensä kohdistuvia sotia.

http://www.paavoarhinmaki.fi/blogi/2012/suomen-sarah-palin-ja-margaret-thatcher/

Venäjä lähti turvaamaan Itä-Ukrainan venäläisiä ja siitä tehdään nyt syyllistä, Usa:n maailmanherruutteen pyrkimiseen.

Isot ydinasemahdit Kiina ja Intia ovat kyllä eri mieltä Usa:n kanssa, se Suomenkin päättäjien pitäisi pitää mielessä. Siinä menevät äkkiä, niin Venäjän, kuin Kiinan ja muunkin Aasian kaupat, eli tulee taas lisää työttömyyttä. Jenkit eivät meitä työllistä, eivätkä turvaa, päinvastoin tuhoavat loputkin.

Äänestä
  • Tuo USA aloittaa vielä ydinsodan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sale-tisti kirjoitti:

palkkasotilaita? Siellään FBI ja CIA menivät auttamaan Ukrainan junttaa ja luuletteko ettei sillä olisi sellaisia?! Siellä missä USA siellä myös sota.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu