Venäläisillä on kokemusta, että täältä tulee turpaan

En ymmärrä tuollaista ylimielisyttä, eletään kuitenkin vuotta 2014, aseet ja olot on muuttuneet!!


http://www.hs.fi/hstv/uutiset/Gustav Hägglund Venäläisillä on kokemusta että täältä tulee turpaan/v1409625163969
577
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Siinä taas huutaa kauhuaa pelkuri raukka joka ei itse uskalla eikä halua tapella omasta puolestään "byäääh isot pojat tulkaa apuun Venäjä pelottaa". Kyllä te sitten olette aina niin helvetin päteviä te kaljabaarin kantapöydän strategigot, ainahan reservin alikersantti vm-82 tietää kaiken maanpuolustuksesta paremmin kuin kneraalikunta.

Äänestä
  • Voi ressukkaa, sinunlaiset pässit, ylimieliset idiootit joutuu monttuun ensimmäisenä tosipaikantullen.

    Äänestä

  • Oletko joku sotahullu RAUKKA?
    Mene leikkimään ja pelaamaan Nintendoa!

    Äänestä

Huonokuntoiset suomimiehet ressukat uupuu jo 5 kilsan päähän jos kävellä pitää. Pyörtyvät raskaat reput selässä. Ei tarvitse Venäjän kun operoida sähkö ja tiettyyn toimintoon niin tämä maa on päskähalvauksessa.
Kuunneltua eduskuntaa hampaat irvessä , totesin että muutan hittoon täältä ja pian.
Voiko joku viherpiirpiittäen ydin tukkia sinnetännemäen suun kun sotkee joka hiton asiaan sen ikivanhan litanian ilmastomuutoksesta.
Voi luoja mitä uhoa tämän maan umpitolloilta 200 sadalta täysin idiooteilta pösilöiltä.

Äänestä

Gusse on hauska mies.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JOOPA JOO!!!!!! kirjoitti:

En ymmärrä tuollaista ylimielisyttä, eletään kuitenkin vuotta 2014, aseet ja olot on muuttuneet!!


http://www.hs.fi/hstv/uutiset/Gustav Hägglund Venäläisillä on kokemusta että täältä tulee turpaan/v1409625163969

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu