e-pillerit ja rintojen kasvaminen??

Olen aloittamassa e-pillerit (yasminit) ja olen kuullut, että pillerit antavat "vauhtia" rintojen kehitykseen, onko totta? Olen 18v. tyttö ja rintani ovat täysin olemattomat. Voi kuinka onnelliseksi tulisin, jos pillerit nostaisivat kuppikokoani edes vähän.!!
71514
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Varmaan yksilöllistä,mutta mulla on yleensä pillerit alotettuani kasvanut kuppikoko isommaksi. Nyt kun olen lihavampi ja rinnakkaampi kuin ennen ei muutosta niin hyvin huomaa, mutta kun olin laiha niin kuppikoko kasvoi A:sta B:hen.
Käytin Diane Nova pillereitä mutta huomasin vaikutuksen myös muilla pillereillä. Luultavasti niin tulee käymään sinullekin.

Äänestä
  • Kiitti vastauksesta. Sitten en epäile aloittaa pillereitä! Vaikka pääosinhan ne ovat ehkäisytarkoitukseen määrätty, mutta olen ollut niin kauan masentunut pienirintaisuudestani, että todella helpottavaa kuulla!!! THNX!!

    Äänestä

  • karkis kirjoitti:

    Kiitti vastauksesta. Sitten en epäile aloittaa pillereitä! Vaikka pääosinhan ne ovat ehkäisytarkoitukseen määrätty, mutta olen ollut niin kauan masentunut pienirintaisuudestani, että todella helpottavaa kuulla!!! THNX!!

    En haluaisi vuosia syödä näitä tabuja, käykö sitten luultavasti niin, että rinnat pienentyvät takaisin olemattomiksi, kun luovun näistä tabuista vai?

    Äänestä

  • Karkis kirjoitti:

    En haluaisi vuosia syödä näitä tabuja, käykö sitten luultavasti niin, että rinnat pienentyvät takaisin olemattomiksi, kun luovun näistä tabuista vai?

    Minullakin kasvoivat (= olivat pingottuneet ja turvoksissa) pillerien myötä melkein yhden kuppikoon, mutta palasivat entiseen muottiin kun vaihdoin renkaaseen...

    Äänestä

Kun itse söin pillereitä yli 10 vuotta huomasin kasvun. Pillerit kerää monilla nestettä kroppaan, niinkuin minulla kävi ja siksi rinnat oli isommat, kivikovat ja pinkeet ;) (jeah)...ja kun pillerit jäi...palautu rinnat normaaleiksi pehmeiksi ja hiukan pienemmiksi siis :( plääh ;D
Elikkä kasvu ei ole pysyvää.

Äänestä

Mulla on a-kupin rinnat ja aloitin tuossa kesällä ehkäisylaastarin käytön (siinä on siis samat hormonit kuin yhdistelmäpillereissä). Melko alussa tulikin sellainen vaihe, että rinnat turposivat hieman (ehkä puoli kuppia isommiksi), mutta kun kehoni tottui hormoneihin niin vaikutus katosi ja koko palasi vanhaan tylsään. Olen hoikka enkä saa itseäni lihoamaan millään ja luulen että tämäkin vaikuttaa siihen, että hormoniehkäisykään ei saa rintojani suurenemaan. Ei siis kannata laittaa kaikkea toivoa rintojen kasvusta e-pillereiden varaan...valitettavasti...

Äänestä

Pillerit ei varsinaisesti kyllä kuppikokoa muuta, vaan toisinsanottuna ne lihottaa..ei tosin kaikkia. Joten ei voi mennä vannomaan että saat rintojasi suurennettua pillereiden avulla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Karkis kirjoitti:

Olen aloittamassa e-pillerit (yasminit) ja olen kuullut, että pillerit antavat "vauhtia" rintojen kehitykseen, onko totta? Olen 18v. tyttö ja rintani ovat täysin olemattomat. Voi kuinka onnelliseksi tulisin, jos pillerit nostaisivat kuppikokoani edes vähän.!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu