Taas hölmöt suomalaiset juntit pohjattomassa tyhmyydessään kunnostautuvat esittämällä järjettömiä arvailuja ja teorioita tehden itsensä naurunalaisiksi.
Suomalaiset - maailman tyhmin kansa.
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa/kotimaa.shtml?2004/10/322866
Suomalaiset - maailman tyhmin kansa.
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa/kotimaa.shtml?2004/10/322866
Vastaukset 9
Vanhimmat
Näitä ennustuksia on tullut suunnasta jos toisesta... kaikki puhuvat siitä, että internet on romahtamaisillaan.
http://web.archive.org/web/20041029184235/http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa/kotimaa.shtml?2004/10/322866
Suomalainen tietotekniikan professori uskoo, että Internet romahtaa kahdessa vuodessa, kun virusten ja roskapostin määrä verkossa ylittää sietokynnyksen.
Internet romahtaa vuonna 2006. Näin arvioi tietotekniikan professori Hannu H. Kari Teknillisestä korkeakoulusta. Kari sanoo STT:n haastattelussa, ettei internetin romahtaminen parin vuoden aikana ole synkin mahdollinen skenaario, vaan hyvin todennäköinen tapahtuma.
Internetin romahdukseen johtava kehitys on alkanut virusten ja roskapostin räjähdysmäisestä kasvusta. Seuraavaksi edessä ovat verkkojen toimintavarmuuden luhistuminen ja internetin sisällön manipuloinnin lisääntyminen.
Lopulta koko järjestelmä romahtaa, koska saastan määrä verkossa ylittää sietokynnyksen, luottamus internetissä saatavaan tietoon on olematon ja vihamieliset hyökkäykset romahduttavat toimintavarmuuden, Kari arvioi. Internetin pelastamiseksi olisi Karin mukaan kehitettävä paitsi sisältöä myös infrastruktuuria.
Pitää paikkansa koko netti on jo pilalla kun nykyään jo tavallisilta nettisivuilta saa örkkejä , viimeisin on JPEG spyware jota ei virusohjelmat tunnista ja Email aina spammia täysi ettei enää tiedä mitä deletoi kun spammin seassa menee asiallisetkin.
Ellei jotain säädöksiä saada nettiin niin paskaksi menee koko webbi.
levityksestä, jota on hyvä varoa, eli kaikkea ei kannata aukoa, Digitodayn tietoturvauutiset:
"Troijalaisvuorossa Michael Jacksonin kotivideot
syöttinä käytetään Michael Jacksonin kotivideokuvia, jotka viestin mukaan passittavat laulajatähden pitkäksi aikaa vankilaan."
http://www.digitoday.fi/showPage.php?page_id=14&news_id=36210
...vieläkö naurattaa vuonna 2006.
Kyllä Suomesta löytyy ymmärrystä teknologian saralla. Täkäläiset teknonörtit osaavat hommansa. Muu osa kansasta ei sitten tajuakaan teknologisasta yhtään mitään. Se nähtiin Suomen teknologiaihmeessä eli Soneran tuhoamisessa. Harvoin on niin hyvä firma saatu niin nopeasti niin huonoon kuntoon, mutta kun Suomen natsihenkinen kansa keksi ilemeensä teknologiasoaamista äidinmaidossaan ja perineensä sitä geeneissään, sekin maailman ihme saatiin toteutumaan mielipuolisen omahyväisen mesoamisen säestyksellä.
Relanderkin oli pätevä äijä sitä katastrofia johtamaan: erittäin kyvytön ja äärimmäisen narsistinen eli täsmälleen Suomen natsihenkisen kansan mieleinen johtaja. Päteviä johtajiahan suomalaiset eivät ole koskaan voineet sietää, koska sellaiset eivät ota huomioon asioista mitään tietämättömän idioottisakin tyrkyttämiä nevoja ja vieläpä toppuuttelee näitä elättämään liian suuruudenhulluja käsityksiä itsestään.
Ruotsalaisille veronmaksajille tulee vielä joku päivä ikävä yllätys kun heille selviää että Ruotsin demarit pelastivat suomalaiset demarit panemalla Telian ostamaan Soneran aivan liian kalliilla jotta sen todellinen kunto olisi pysynyt salassa ahneilta idioottisuomalaisilta, jotka jo kiihkeästi etsivät syntipukkeja sille ettei Soneraa myytykään silloin kun siitä olisi saatu paras hinta, vaikka olivat itse olleet siihen aikaan sitä mieltä ettei sitä niin halvalla vielä pitäisi myydä. SDP:llä ei olisi ollut mitään saumaa pärjätä eduskuntavaaleissa jos idioottisuomalaiset olisivat saaneet selville Soneran todellisen tilan eivätkä olisi Telian ostohalukkuuden takia voineet uskoa olevansa sittenkin Jumalan valittu teknologiakansa, jonka maineen epäpätevtä johtajat tahrasivat ja jonka luomus myytiin svenssoneille aivan liian alhaiseen hintaan.
Siis mikä oli sanomasi?
Et sinä ainakaan äo:n keskiarvoa nosta.
Minä en päässyt eilen nettiim huonostikaan, ja vaikka kuinka montaa kertaa puhdistettiin viirukset ja roskapostit koeeltani, niin kokoajan niitä tuli lisää ja paljon ! Eivät auttaneet viiruksen torjunta ohjelmat eikä palomuurit !