Uutisvuodossa käytettiin samaa termiä kansallinen sekoomus. Osuva. Olisi varmaan paikallaan, että joku aikuinen katsoisi holtittomien perään. Ostetaan sitä ja ostetaan tätä. (Ostatetaan Ähtärin kaupungin piikkiin romuttunut leirikeskus, Niittylän ränstynyt kiinteistö, vanha Sokoksen jättihalli jne. Ei järjen häivää ! )
Missä vastuu?
Missä vastuu?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Pitävät huolta ettei keskeisille paikoille pääse pesiytymään ulkopuolisia liikkeenharjoittajia?
Nyt täällä raikuu taas tuo eeron lempi virsi.Värssy on sama:" En nyt lähde vaaliin ehdolle annetaan nuorille tilaa" Kuitenkin aina kärkkyy ja hallitsee myös muiden puolueiden paikkajakoja.Pelkona on taas, että lykkää itsensä ja serkkunsa lukuisille paikoille.Osaminen on ohut, mutta vallan halu paksua ihan Simona taas koko sekoomiksen touhu.
Juu ja eliitin oma media uutistulppa tekee omanlaatuisia juttuja ilman lehdessä olevaa päätoimittajaa. Kuntajohtajakin puhui vastoin Koskikulkurit yrittäjän tavoitteista kuulematta. Päästi omaan mediaansa täyttä pupua, puhui vaan pelkästä kylmäasemasta.Vaikka KHL oli saanut kaikki liikesuunnitelmat piffi ravintoloineen. On lehtenä pitämällä medialla alhainen jourlamistinen taso.Olisi piänyt haastatella molempia osapuolia eikä yhdestä suusta päästää puppua...Se siitä kehityksestä tässä pimeässä pitäjässä. Venäjälläkin on valoisampaa.
Ei voi kun ihailla tätä sanansäilän käyttöä.
Juu ja kaikki niin totta.Syntisen valinta on kuulua kirkkoon.
Leikkaako myrkky shellin nurmikot?
Sehän on kunnan nyt.Ne leikkaa jotka tekee kunalle lisää menojakin.Kuten viime valtuuston kokouksessa kuulimme samaa mantraa hoettavan.Yrittäjyys ähtärissä, ähtärin yrittäjät, ähtärissä yrittään jne jne.Todellisuudessa tänne ei päästetä yrittämään.Orivedeltä ja Karstulasta on jo kokemukset.Tupisko se taas huutaa yritäjyys ytittäjyys ja ähtäri...Onko pekka liikunut lrikkufinsa kansa.Körkön ja Nesteen kahvitauon välillä