Miksi maahanmuuttajille on jaettu rahaa

Yltäkyllin ? Ihan niin, että Egyptissä kirjoitettiin tunnetusti että "Suomi on muslimien taivas".

Miksi suomalaisten varoja syydetään vastuuttomasti oleilijoille ?
793
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ei ole jaettu. Maahanmuuttaja ei saa Suomessa mitään tukia. Tiedän tämän varsin hyvin oltuani Suomessa reilut kymmenen vuotta maahanmuuttajana.

Äänestä
  • Tässä kuolemattomassa lauseessa tiivistyy Halosen ja hänen hengenheimolaistensa filosofia,
    "Olen aina vastustanut työvoiman tuontia. Sen sijaan ihmisen vapaa muuttaminen on aina saanut tukeni."

    Eli tulla saa, mutta töitä ei tarvitse tehdä. Jos kotona Afganistanissa, Irakissa, Somaliassa, Romaniassa, Turkissa Egyptissä tms. ei ole kivaa, voi muuttaa vapaasti Suomeen. Kyllä suomipoika maksaa.
    Myyrä Halonen: Maahanmuuttajia ei pidä kohdella vain työvoimana"
    Näin myyrämummo kutsui loiset tänne jopa ryöstelemään vanhuksia!!

    http://iltalehti.fi/uutiset/200903179254701_uu.shtml

    Nyt on pahantahtoinen akka saamassa palkkansa, halosen roskisapajille on vyörymässä koko Euroopan mustalaiset.
    Alumiinikattilat ja muut roippeet viedään haloskan pitkän nokan edestä!!

    Äänestä

Pakolaiset maksaa suomelle joka vuosi monta sataa miljoonaa ellei jopa miljardeja, hmm eipä taida löytyä mistää laskelmaa mitä tuo palolaisten oleskelu täällä todella maksaa? Sadoista miljoonista kuitenkin kyse. Ymmärrän kyllä jos pakolaiset olisiva niitä hädässä olevia lapsia mutta ei........................

Äänestä
  • Miljardeja, Thors ei uskaltanut vastata, siitä tietää että puhutaan miljardeista ja kun vähänkin alkaa laskeskelemaan suoria elämisen kuluja, materiaalien hankintaa, rikoskuluja sekä oikeudessa, että uhrien hoidoissa ja kuluissa jne jne.

    Äänestä

No katsos se johtuu siitä kuten vanha sananlasku sanoo: Raha on kuin tunkio,,se on arvotonta jos sitä ei levitä.

Äänestä

PersutKokoomusKepun porvarikopla, nuo veropakolaiseliitin etujenajajaporvarit, ovat MONINKERTAISTAMASSA maahanmuuttoa, on kuulemma "työvoimapula" taas tulossa.

http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/kotimaa/3227510/ncc-rakennukselta-potkuja-ay-aktiiveille

Ay-liikkeitä hajottavat, lakko-oikeutta vastustavat, äärioikeiston PetosjytkyKokoomuslaiset äärioikeistolaiset, nuo Brittien äärikonservatiivien kainaloon luikahtaneet, kansan- ja maanpetturiporvarit, ovat vain ILMAISEN SUOMALAISEN ORJATYÖVOIMAN perässä. Rasismikortti on suomalaisen orjatyövoiman havittelua.

Äänestä

Tuossahan niitä on muutaman vuoden takaa:
http://yle.fi/aihe/artikkeli/2010/02/15/maahanmuuton-hinta

PS Ruotsissa tuolloin n. 22% verotuloista, joka on kerrottuna Ruotsia koskevassa linkissä.

Turun laskelmat v- 2011:
http://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/254922/Turku+yritti+salata+tutkimuksen++maahanmuuton+kustannuksista

Oulun maahanmuuttolaskelmia:
http://immonen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/41727-oulussa-selvitetty-maahanmuuton-kustannuksia

http://www.pohjalainen.fi/mielipide/yleis%C3%B6lt%C3%A4/maahanmuuton-kustannukset-selville-1.1277907

Tänä vuonna arvioidut menot asutus ja lennätys (1050 kiintiöpakolaista lennätetään) menot ovat n. 70 miljoonaa euroa: Huom. sisältää vain nuo budjetissa mainitut kulut.
http://budjetti.vm.fi/indox/sisalto.jsp?year=2014&lang=fi&maindoc=/2014/aky/aky.xml&id=/2014/aky/YksityiskohtaisetPerustelut/26/40/40.html

Helppo selailla. Kaikki muut kulut päälle ja elatus pahimmassa tapauksessa for ever.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Totuus-studio kirjoitti:

Yltäkyllin ? Ihan niin, että Egyptissä kirjoitettiin tunnetusti että "Suomi on muslimien taivas".

Miksi suomalaisten varoja syydetään vastuuttomasti oleilijoille ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu