Me suomalaisethan olemme aina tienneet, että ryssään ei ole voinut koskaan luottaa, mutta nyt tutkijatkin ovat tulleet siihen päätelmään, että rysssä valehtelee aina. Valehtelu ja epärehellisyys venäjällä on perinteinen toimintatapa, eikä se muutu muuksi vielä moneen sukupolveen. Tulevaisuudessakin ryssät on jätöksiä, vaikka sen voissa paistaisi.
Ryssät valehtelee aina
5
1986
Vastaukset
- Asian ydin?
Ja mikä oli viestisi asia?
- 2+2
Älä marise! Teidän kakarankakaroistanne ei ainutkaan haluaisi todellisuudessa takaisin täältä minnekään Äyräpäähän. Siellä joutuisi tekemään työtä ja raivaamaan. Täällä on kaikki valmiina ja mukavasti hoidettuna.
Teidän "karjalaantakaisinitkunne" ällöttää fiksuimpia suomalaisia ja osaa teidän omaa sakkiannekin! Ei sitä saatananmoista marinaa pidä sallalaiset, ei saarista tulleet tai petsamolaiset, mutta kannaksen itkuvirsimiehet ovat itkeneet 70 vuotta. - sallalainen
Kannakselaiset ovat itsekin muuttaneet aluperin Savosta, siksi he eivät hinku takaisin. Muilta ryssät veivät ikiaikaiset asuinsijat.
- Anonyymi
Hyvin ennustettu. Melkein 10 v sitten. Onko muita ennustuksia? Nappiin meni tuo ainakin
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522125
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3351333Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941265- 1571168
- 68981
- 35948
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31899Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59858Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta26832Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46799