tuolla aiemmin aloittamassani ketjussa alkoi trollata minun nimimerkkiäni käyttäen joku ilmeisestikin teini-ikäinen ateistipelleilijä kirjoittaen törkeyksiä nimimerkilläni.
siitä päästäänkin siihen, että miksi ateistievolutionisteilla on niin huono käytös ja monenlaisia jumalattomia elämäntapoja.
ateismi ja evoluutio"teoria" johtavat huonoon käytökseen ja epäkristilliseen elämäntyyliin kuten kaikenlaiseen juopotteluun ja seksuaalisiin synteihin ja avioeroihin ja abortteihin. elämää ei kunnioiteta sen kaikissa muodoissa!
näin saamme koetinkiven evoluutiolle pyhän Jeesuksen viisaudensanoista: heidän hedelmistään te tunnette heidät, ei tee huono puu hyviä hedelmiä.
evoluutio ja se jumalaton teoria pitäisi hylätä moraalisuuden nimissä!!
Ateistievokkien huono käytös todisteena
12
58
Vastaukset 12
Jos taas usko Jumalaan saa päästämään sivistymättömiä väitteitä, puhumaan palturia ja jopa valehtelemaan, niin eikös siihenkin pätisi tuo "heidän hedelmistään te tunnette heidät, ei tee huono puu hyviä hedelmiä"?
Kuitenkin on olemassa esimerkkejä kristityistä uskovista, jotka eivät hölmöile sinun tavoin. On jopa kristittyjä uskovia, jotka pitävät evoluutioteoriaa parhaimpana tieteellisenä teoriana selittämään luonnosta havaitsemamme biodiversiteetti.
Evoluutio on luonnosta havaittava ilmiö, perimän muuttumista ajan myötä sukupolvelta toiselle. Evoluutioteoria taas on tieteen menetelmin kehitetty tieteellinen teoria selittämään luonnosta havaitsemamme biodiversiteetti.
Taidat olla trolli?- Niien että???
Joo, tämän palstan uskovaisevolutionistit kannattavat homoutta, sotimista, abortteja esiaviollisia sukupuolisuhteita, viinan kittaamista, kannabista, yms. joten miten he eroavat ateisteista???? Kysyn vaan.
Niien että??? kirjoitti:
Joo, tämän palstan uskovaisevolutionistit kannattavat homoutta, sotimista, abortteja esiaviollisia sukupuolisuhteita, viinan kittaamista, kannabista, yms. joten miten he eroavat ateisteista???? Kysyn vaan.
Näyttää siltä, että sinulla on vakavia vaikeuksia sisälukutaidossa ja siksi saat päähäsi moisia ajatuksia lähimmäisistäsi.
Älähän anna väärää todistusta lähimmäisistäsi.- pyhää pyhille
luominen on Raamatusta havaittavissa oleva ilmiö ja totuus!! Myös muslimit ja juutalaiset tunnustavat luomisen, eikä siinä ole väliä sillä mitä nimeä Jumalasta he käyttävät. Jumalasta kuitenkin on kysymys.
pyhää pyhille kirjoitti:
luominen on Raamatusta havaittavissa oleva ilmiö ja totuus!! Myös muslimit ja juutalaiset tunnustavat luomisen, eikä siinä ole väliä sillä mitä nimeä Jumalasta he käyttävät. Jumalasta kuitenkin on kysymys.
"luominen on Raamatusta havaittavissa oleva ilmiö"
Kyllä, Raamatussa kirjoitetaan luomisesta.
"...ja totuus!! "
Kyllä, Raamatussa kirjoitetaan luomisesta. Se, että onko luominen sitten jotain muutakin kuin kertomus Raamatussa, siitä voimme olla montaa mieltä. Jotkut jopa ajattelevat, että evoluutio on Jumalan luomisväline.- pyhää pyhille
antimytomaani_orig kirjoitti:
"luominen on Raamatusta havaittavissa oleva ilmiö"
Kyllä, Raamatussa kirjoitetaan luomisesta.
"...ja totuus!! "
Kyllä, Raamatussa kirjoitetaan luomisesta. Se, että onko luominen sitten jotain muutakin kuin kertomus Raamatussa, siitä voimme olla montaa mieltä. Jotkut jopa ajattelevat, että evoluutio on Jumalan luomisväline.mielipiteitä saa olla monia, mutta minä haluan olla samaa mieltä Jumalan ja Hänen Poikansa Jeesuksen kanssa, joiden ei ole ilmoitettu kehitysopillisesti mitään evoloineen eikä kehitelleen pikkuhiljaa.
pyhää pyhille kirjoitti:
mielipiteitä saa olla monia, mutta minä haluan olla samaa mieltä Jumalan ja Hänen Poikansa Jeesuksen kanssa, joiden ei ole ilmoitettu kehitysopillisesti mitään evoloineen eikä kehitelleen pikkuhiljaa.
>minä haluan olla samaa mieltä Jumalan ja Hänen Poikansa Jeesuksen kanssa
Ole ihmeessä. Se on hyvin koomista. Luulenpa että Jumalaakin naurattaisi, jos häntä tällainen pellepalsta kiinnostaisi.- pyhää pyhille
RepeRuutikallo kirjoitti:
>minä haluan olla samaa mieltä Jumalan ja Hänen Poikansa Jeesuksen kanssa
Ole ihmeessä. Se on hyvin koomista. Luulenpa että Jumalaakin naurattaisi, jos häntä tällainen pellepalsta kiinnostaisi.Pyhä Jumala ei ole mikään vitsi, tiedä se!
nämä ovat vakavia asioita eikä mitään vitsailua! pyhää pyhille kirjoitti:
Pyhä Jumala ei ole mikään vitsi, tiedä se!
nämä ovat vakavia asioita eikä mitään vitsailua!Koeta sitten olla olematta naurettava ja ala käyttäytyä arvokkaasti.
pyhää pyhille kirjoitti:
Pyhä Jumala ei ole mikään vitsi, tiedä se!
nämä ovat vakavia asioita eikä mitään vitsailua!Sinä tyhjänpalvoja tässä se vitsi oletkin.
- pyh. pyh.
Tarkemmin asiaa pohdittuani päätin, että tästälähin käytän lyhyempää nimimerkkiä, joka kuvaa sekä olemustani että ajatuksiani paremmin kuin aikaisemmin käyttämäni ´pyhää pyhille´.
- AloysiousPendergast
Pedareista on tutkitusti 93% uskovaisia. Linnassa ateisteja stuu vain 0,07%. Natseista ateisteja oli vain 1,5%. Jotta kukahan se on moraaliton?
http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?t=1116443
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1001129
- 51945
- 119903
- 146883
- 70677
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari40669Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?
Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu187627Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.
Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.103598- 33594
- 70579
Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti47578- 80540
Vasemmiston aloite
Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja62534- 39509
Onko suhtautuminen kaivattusi
Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin35494Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu
Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i4493- 46480
Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks64469Näyttää siltä ettet edes sinä.
Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa31466- 42460