EU:n julkisti tänään 24 uutta nimeä Venäjän pakotelistalla.
http://tinyurl.com/k2mfp3j
Listan on julkistanut Euroopan neuvosto, tunnetun asevarusteluyhtiöiden edusmiehen Herman Van Rompuyn toimeksi laittamana. Uusikaan nimilista ei tule viemään asioita uuteen parempaan suuntaan. Venjäjän vastaus tulee varmasti.
USA:n dollarin mahtiasemaa maailmanmarkkinoilla puolustetaan nyt näillä "pakotteilla". Viisi BRICS-maata ovat erittäin vakavasti haastaneet US-dollarin.
Hölmöläisten EU:ta käytetään tässä kumirukkasena. Angela Merkel on valjastettu hoitamaan sen paskaisimman työn. Ottamaan sodan Euroopan alueelle, paiskimaan töitä US-dollarin pelastamiseksi.
http://tinyurl.com/k2mfp3j
Listan on julkistanut Euroopan neuvosto, tunnetun asevarusteluyhtiöiden edusmiehen Herman Van Rompuyn toimeksi laittamana. Uusikaan nimilista ei tule viemään asioita uuteen parempaan suuntaan. Venjäjän vastaus tulee varmasti.
USA:n dollarin mahtiasemaa maailmanmarkkinoilla puolustetaan nyt näillä "pakotteilla". Viisi BRICS-maata ovat erittäin vakavasti haastaneet US-dollarin.
Hölmöläisten EU:ta käytetään tässä kumirukkasena. Angela Merkel on valjastettu hoitamaan sen paskaisimman työn. Ottamaan sodan Euroopan alueelle, paiskimaan töitä US-dollarin pelastamiseksi.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Miksi se rupla sitten laskee jatkuvasti jos ovat kerta niin "vahvasti haastaneet". Ruplan lasku ajaa venäläisiä ravintoloita ja matkailutoimistoja konkurssiin.
http://www.themoscowtimes.com/business/article/travel-agency-bankruptcy-leaves-thousands-stranded/503594.html at
http://rt.com/business/178092-thousands-russians-stranded-abroad/
http://www.kauppalehti.fi/etusivu/konkurssiaalto ravistelee venajan matkailubisnesta/201407690471
Ja Krim ui samanlaisessa paskassa. Ihan oikein rosvoille!
Kiinan, Venäjän, Intian, Brasilian ja Etelä-Afrikan muodostamat ns. BRICS-maat ovat bruttokansantuotteella mitattuna jo näin lähellä USA / EU -vetoisia länsimaita.
http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/02980/liam_2980379a.jpg
Tästä ei mene enää 5 vuotat kauempaa kun Kiina on BKT:llä mitaten suurempi kuin USA, ja BRICS-maiden yhteinen bruttokansantuote ohittaa USA / EU -blokin BKT:n.
Kannattaa muistaa myös että mistä asioista taustalla Bilderberg-pankkiirien komennossa soditaan, kun Venäjää yritetään väen väkisin ajaa entistä ahtaammalle. Taustalla on myös rajapoliittinen maailmanvalta, ja kuka sen omistaa.
Pankkiirien piikkiin tässä juostaan nyt, ja EU on Angela Merkelin johdolla hyppyytettävänä.
Miksi se mittaaja ei saa sitten niitä kansalaisiaan pois sieltä lentokentiltä.
Luu kurkkuun Venäjän johdolle. Vähempi ei aggressiiviselle Kremlin imperialistihallinnolle riitä!
Nurkkaan ajatulla ydinasevaltiolle ei viime kädessä koskaan laiteta luuta kurkkuun. Sitä ennen ohjukset lentää ja isot a-pommit paukkuu ympäriinsä. Nurkkaan ajettu rottakin käy vaikka ihmisen kokoisen vastustajan kimppuun sumeilematta, ja puree koipeen niin pi-rusti.
Ylläoleva puhui juuri suullani,Tässä ei ole voittajia pahimmassakaan
tapauksessa.
Kyllä Se Putin jossain vaiheessa vitt,uuntuu totaalisti.
Lisää pakotteita vaan,niin saadaan ydinsota.
USA on K.Y.R.P.Ä ja EU on se kumirukkanen.
Please, please mister Barack Obama and your big, black dick.
Europe would very kindly want to make a blow job for you.
http://i.freeporngif.com/xqapcw.gif
Katoin pikaiseen ja luulin ensin että siinä on Alexis, musta huppu päässä ottamassa namia jenkkimoloa poskeensa.
Tuo on kyllä aika pahaenteisen näköinen kuva tuo eri EU ja Bric maiden NKT:iden vertailu.
http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/02980/liam_2980379a.jpg
Alkaa vähitellen valjeta, että mistä tämä Euroopan pitkittyvä lama oikein johtuu. Me olemem vain elintasoinemme jäämässä Aasia-peräisen blokin tallomaksi.
Nuo tekee duunia 1/3 osalla siitä hinansta kuin eurooppalainen. On tasan varmaa että kyseinen 3 Miljardin ihmisen blokki saa jatkossakin työpanostaan myytyä, eurooppalaisten kustannuksella. Nuo rikastuvat entisestään, ja EU/USA jää rivurooliin.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(PPP)_per_capita
>> niihkööh
Kyllä! Kiinalaiset ovat toki keskimäärin pienituloista väkeä. Mutta kun väkeä on 4 kertaa amerikkalaisten määrä, ja kasvulukemat ovat jatkuvasti korkeat, niin kyllä se vaan alkaa vaikuttaa.
Tässä World Bankin taulukossa kerrotaan BKT:iden kasvu eri maissa. USA:ssa BKT:n kasvu on ollut 4 viimeisenä vuotena keskimäärin 3,9% ja Kiinassa se on ollut keskimäärin 16,7%.
http://data.worldbank.org/indicator/NY.GDP.MKTP.CD
Kun näillä kasvulukemilla jatketaan eteenpäin, niin vuonna 2018 Kiinan ja USA:n bruttokansantuotteet ovat yhtä suuret, noin 20,5 biljoonaa dollaria.
Vuodesta 2019 eteenpäin Kiina menee jo menojaan, ja on siitä eteenpäin maailman suurin kansantalous. Yhdessä BRICS-kumppaniensa kanssa ne ovat talousvoimaltaan suurempi kuin EU + USA yhteensä.