VAADIN VAADINTA !

Seuraavan kerran kun lähden nylväysreissulle niin vaadin että on vaadin paikalla !

Late Lapista. SSSS Ry!

ps. huomasitte varmaan jo feikkaukseni turun toivosta
255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Siis tällaistako tarkoitat.

"Vaadin eli vaame on naaraspuolinen poro, joka on lisääntymiskykyinen. Yleensä se on viidennestä ikävuodesta lähtien käytetty nimitys. Vaadin lisääntyy yleensä noin 12–13-vuotiaaksi.[1]!

Äänestä
  • Aivan juuri, tuota tarkoitan !

    Late Lapista. SSSS Ry!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Late Lapista. kirjoitti:

Seuraavan kerran kun lähden nylväysreissulle niin vaadin että on vaadin paikalla !

Late Lapista. SSSS Ry!

ps. huomasitte varmaan jo feikkaukseni turun toivosta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu