hei. poikaystäväni on lähdössä huomenna Haminaan reserviupseerikouluun, ja hän kertoi siellä olevista tanssiaisista. yllätys yllätys, naisen luonto heräsi heti, ja paniikki alkoi, joten: kaikki siellä olleet, tai siitä tietävät, kertokaa _kaikki_ ! :)
kiitos paljon jo etukäteen. :)
RUK:n tanssiaiset
4
519
Vastaukset
- daami
No mitäs siellä... normaalin kankeat pippalot (armeijan itsenäisyyspäivän juhlat). Pukeudutaan iltapukuun ja laittaudutaan hienoksi. Itsellä oli musta, pitkä kotelomekko (iltapuku), bolero pitkillä hihoilla jne. Minihame ei siis käy ja olkapäät peitettävä (käytöstapojen mukaisesti)
Olisin odottanut enemmän niistäkin juhlista... eli ei juuri kerrottavaa. Kahvittelua, puheita jne.
Oletkos nähnyt sen kutsun? Siinähän kerrotaan, minkä luonteinen juhla on kyseessä eli tarvitaanko iltapukua yms. Lueskele käytöksen kultaista kirjaa, sieltä selviää kyllä :-)- .kiti.
en tarkoita armeijan itsenäisyyspäivänjuhlia, vaan reserviupseerikoulun tanssijaisia.
- intought
.kiti. kirjoitti:
en tarkoita armeijan itsenäisyyspäivänjuhlia, vaan reserviupseerikoulun tanssijaisia.
Juups. Juhla on hienoin linnan-juhlien jälkeen, kuulemma. Ja kokemustaki on. Viime tammikuussa
sain itekki kokea sen.. Iltapuku pitää varata ja
meikit, jos niitä käyttää. Muuta ei tarvi!
Päivä alkaa aamupalalla jossai lähimmässä
hotellissa. Sit siirrytään kasarmialueelle, tavallisissa kamppeissa. Ukot marssii aukiolle ja
suorittaa ruusurynnäkön.(Juoksee kentän toiselta
puolelta ruusu suussa, etsii daaminsa, luovuttaa ruusun ja halaa tervetuliaisiksi!)
Paikalta kävellään hotellille vaatteiden vaihtoon, ja paikkojen tutusteluun, josta matka
jatkuu tuntien jälkeen syömään.( Syödään hienosti, tapojen mukaisesti ;)
Sieltä siirrytään juhlapaikalle, (ite juhla alkaa ehkä viiden maissa..), mikä saattaa tuntua jopa tylsältä! Sisältää paljon puheita, jonkun verran musiikkia jne.. Mut siin on tunnelmaa! Iso maneesi(auditorio..) sairaana porukkaa, kaikki aivan kylki kyljessä.. Eikä kantsi mennä kovin ylös, siel paistuu.. !!ku siel muutenki kuuma.
Sen parituntisen jälkeen alkaa tanssiaiset, mitkä kestää sit loppuillan/yöhön..
Eli tämmöstä siel. Jos joku sai tästä sekavasta sepostuksesta jotain irti, niin hyvä!:)
Muistan itekki ku kiinnosti tietää ennakkoon, mitä tuleman pitää. Heittäkää kysymyksiä jos tulee vielä mielen päälle!
Tsemppiä vaan ja oikein hyvää juhlamieltä sinne!
- mafiatar
Mä oon myös menossa noihin pippaloihin tammikuussa.. :) ykköset ylle, eikai siinä muuta, ja paljon jaksamista (voi olla puuduttavaa).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p636141Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "813766Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242801- 232310
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol422221Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1621863Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v61689Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy85130281-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome201246- 301226