Onkohan jenkkejen varaosaliikkeitä jossain akselilla Kuopio-Iisami-Kajaani? Vai pitääkö tilata jostain esim. V8:ssa mainostavista liikkeistä jos tarttee jotain pikku sälää, tai vaikka isompaakin. En tunne ketään alan harrastajaa mutta mieli tekee hommata itelleni ehkä joku stw. Ei ole paljon taitookaan mutta rassata tykkään ja kantapään kautta oppia haluan.
mistä osat
uusi harrastaja
51797
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jyväskylästä ainakin löytyy American Import josta saa varaosia ja pojat kyllä lähettää postiennakolla tai linja-autorahtina(nopeammin perillä). Puhelin oli muistaakseni joku 014-283060.
Me olemme tilanneet USAparts nimisestä liikkeestä. Osat tulleet todella nopeasti ja aina löytynyt, mitä tarvinnut.
Onko tietoo heitteleekö hinnat paljo eri liikkeiden välillä?
Kyllä jonkin näköistä eroa hinnoissakin on. Yleinen nyrkkisääntöhän on se että mitä suuremmat varastot eli tavaran saa heti niin silloin hinnat on kalliimmat, kuten UsParts. Mutta mikäli on muutama päivä aikaa odotella niin saattaapi saada jostain muualta reilusti halvemmalla kuten kaverilleni kävi takavuosina AMC:n etujarruletkujen kanssa Uspartsin hinnalla sai American Importista kaksi letkua. Tosin joissakin osissa saattaa hinta olla päinvastoin joten kyllä vertailu kannattaa, jos vaan on aikaa. Yleensä kannattaa soittaa pariin kolmeen paikkaan niin saa käsityksen hintatasosta parhaiten ja näinollen kyllä tienaa puhelinkulut. PS. En nyt kuitenkaan tarkoittanut suodattimia tai tulppia missä ylensä ei ole suurta hintavaihtelua.
En tunne ketään alan harrastajaa mutta mieli tekee hommata itelleni ehkä joku stw.
Kattelehan tuolta lisätietoja: http://www.taka.huone.net/foorumi/index.php