mistä osat

Onkohan jenkkejen varaosaliikkeitä jossain akselilla Kuopio-Iisami-Kajaani? Vai pitääkö tilata jostain esim. V8:ssa mainostavista liikkeistä jos tarttee jotain pikku sälää, tai vaikka isompaakin. En tunne ketään alan harrastajaa mutta mieli tekee hommata itelleni ehkä joku stw. Ei ole paljon taitookaan mutta rassata tykkään ja kantapään kautta oppia haluan.
51797
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jyväskylästä ainakin löytyy American Import josta saa varaosia ja pojat kyllä lähettää postiennakolla tai linja-autorahtina(nopeammin perillä). Puhelin oli muistaakseni joku 014-283060.

Äänestä

Me olemme tilanneet USAparts nimisestä liikkeestä. Osat tulleet todella nopeasti ja aina löytynyt, mitä tarvinnut.

Äänestä
  • Onko tietoo heitteleekö hinnat paljo eri liikkeiden välillä?

    Äänestä

  • eroja? kirjoitti:

    Onko tietoo heitteleekö hinnat paljo eri liikkeiden välillä?

    Kyllä jonkin näköistä eroa hinnoissakin on. Yleinen nyrkkisääntöhän on se että mitä suuremmat varastot eli tavaran saa heti niin silloin hinnat on kalliimmat, kuten UsParts. Mutta mikäli on muutama päivä aikaa odotella niin saattaapi saada jostain muualta reilusti halvemmalla kuten kaverilleni kävi takavuosina AMC:n etujarruletkujen kanssa Uspartsin hinnalla sai American Importista kaksi letkua. Tosin joissakin osissa saattaa hinta olla päinvastoin joten kyllä vertailu kannattaa, jos vaan on aikaa. Yleensä kannattaa soittaa pariin kolmeen paikkaan niin saa käsityksen hintatasosta parhaiten ja näinollen kyllä tienaa puhelinkulut. PS. En nyt kuitenkaan tarkoittanut suodattimia tai tulppia missä ylensä ei ole suurta hintavaihtelua.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


uusi harrastaja kirjoitti:

Onkohan jenkkejen varaosaliikkeitä jossain akselilla Kuopio-Iisami-Kajaani? Vai pitääkö tilata jostain esim. V8:ssa mainostavista liikkeistä jos tarttee jotain pikku sälää, tai vaikka isompaakin. En tunne ketään alan harrastajaa mutta mieli tekee hommata itelleni ehkä joku stw. Ei ole paljon taitookaan mutta rassata tykkään ja kantapään kautta oppia haluan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu