ja kaaosta sinne monet povaavat 20v.kuluessa, täysin käsistä lähtenyt maahanmuutto eli pakolaisten ottaminen maahan sen aiheuttaa. Tänä vuonna jopa 100 000 pakolaisen raja saattaa rikkoontua, se on aivan valtava määrä, ja suurin osa on taas muslimeita. Ex-pääministeri jo varoitti kansaa siitä, että tämä tulee kalliiksi.
Ruotsin tilanne on surkea sillä vain Ruotsidemokraatit uskaltavat puhua maahanmuutosta, muut puolueet eivät uskalla sanoa siitä sanaakaan. Kauhea pelko rasistiksi leimautumisesta estää niitä puhumasta siitä, eikä SD:n kanssa uskalleta olla missään tekemisissä - aivan uskomaton tilanne.
Eikö vihervasemmistolaiset ja muut "humanistit" näe mitä Ruotsille on tapahtumassa, vai suljetaanko silmät ja kuvitellaan että mitään ongelmia ei mamujen kanssa ole.
Tässä yksi pieni esim.niistä ongelmista.
http://www.uusisuomi.fi/ulkomaat/72047-outo-tapaus-ruotsissa-kuljetusfirma-ei-uskalla-ajaa-lahioon
ps.eikä unohdeta niitä karmeita raiskaustilastoja.
Ruotsin tilanne on surkea sillä vain Ruotsidemokraatit uskaltavat puhua maahanmuutosta, muut puolueet eivät uskalla sanoa siitä sanaakaan. Kauhea pelko rasistiksi leimautumisesta estää niitä puhumasta siitä, eikä SD:n kanssa uskalleta olla missään tekemisissä - aivan uskomaton tilanne.
Eikö vihervasemmistolaiset ja muut "humanistit" näe mitä Ruotsille on tapahtumassa, vai suljetaanko silmät ja kuvitellaan että mitään ongelmia ei mamujen kanssa ole.
Tässä yksi pieni esim.niistä ongelmista.
http://www.uusisuomi.fi/ulkomaat/72047-outo-tapaus-ruotsissa-kuljetusfirma-ei-uskalla-ajaa-lahioon
ps.eikä unohdeta niitä karmeita raiskaustilastoja.
Vastaukset 92
Vanhimmat
Ruotsi on nykyään demokratian irvikuva.
No, ei se pieni rasistijoukko sentään noin haitallinen ole.... Ainoastaan n. 5 % äänestysoikeutetuista heitä äänesti.
ei kai siellä niin paljoa ollut jussufeja ehdokkaina?
Pieni"rasistijoukko"?SD on Ruotsin 3:nneksi suurin puolue tänään.Ja suosio on kasvussa.
Työttömyys kasvaa ja maahanmuutto lisääntyy. Asuntopula on aivan omaa luokkaansa. Saat jonottaa 5-10:neen vuoteen. Pieni yksiö maksaa yli miljoona kr ja tavallisen duunarin palkka on n. 20- 23000kr. Vuokra-asuntoja ei ole!
Ei ihme, että tälläisessa tilanteessa SD kasvaa. Ainoa puolue, joka uskaltaa sanoa, ettemme voi jatkaa tällaista maahanmuuttopolitiikkaa. Sillä ei ole mitään tekemistä rasismin eikä maahanmuuttajien kanssa, kyse on terveestä järjestä. Emme voi, ei mikään valtio auttaa kaikkia avuntarvitsijoita vaikka haluaisivatkin. Oman maan kansalaisista on huolehdittava ensin, sitten muista niin paljon kuin pärssi noteeraa!
Maailmassa on monia rikkaita öljy- ja muslimimaita. Miksi he eivät ota vastaan uskonveljiään ja auta?
Ei se nyt ihan niinkään ole. Ruotsi on hyvä maa asua ja elää, jos sinulla on työ! Mutta kuinka monella on sellainen onni?
Lisäksi hallitus yrittää estää kansalaisia (vai pitäisikö sanoa alamaisia) vaikuttamasta millään tavoin maahanmuuttopolitiikkaan.
Anni Lööv sanoi viimeisessä vaalipalaverissä Ruotsin olevan "stormakt" sillä alueella! Kansanedustajan palkalla ja puolueenpomon palkalla niin voi sanoa!
Ainoita rasisteja ruotsissa ovat äärivasurit ja muslimit.
Oikein sanottu
N.800 000 ihmistä äänesti SD:tä, se kyllä kertoo jotain. Ja suuri osa äänestäjistä on tavallisia duunareita sekä entisiä kokkareita(moderat).
Juurikin niin.
vaikeat ajat on edessä, jos ruotsidemokraattien kanssa hallitukseen joutuu... onneksi sitä vaaraa ei ole, sillä kaikki vieroksuvat uusnatseja.
Juu se on kova paikka kun joku puolue haluaa rajoittaa holtitonta maahanmuuttoa, niin heti leimataan uusnatsiksi. Jos halutaan ajaa ensin ruotsin etua ja sitten vasta muiden, niin sekin on väärin - uskomatonta.
Ruotsi tulee oleen lirissä vielä myöhemmin, ja sos.demit,vihreät sekä vasurit siitä päävastuun kantavat.
Ruotsissa äänestettiin viikonloppuna ja demokratiaa toteuttettiin tavalla, mikä on mahdollista vain Ruotsissa. Menossa mukana oli media, joka rikollisin hankkii tietoa, millä toimittelijat voivat mustamaalata ihmisiä joista he eivät pidä, ja käytössä oli vaalitapa, mikä muistuttaa entisiä aikoja, jolloin kättä nostamalla ilmaistiin se, ketä ollaan kannattamassa – jotta kaikki näkevät sen, kuka julkeaa äänestää Väärin.
Ruotsidemokraatit saivat 12,9% äänistä, mikä takasi puolueelle vaa’ankieliaseman. Tanskassa tämä tarkoittaisi poliittista vaikutusvaltaa ja tärkeitä mandaatteja uutta hallitusta muodostettaessa. Ruotsissa se merkitsee sitä, että 13% äänistä saanut puolue edelleen suljetaan kaiken yhteistyön ulkopuolelle. Maata, minne odotetaan saapuvaksi liki 100.000 tulijaa tänä vuonna ja 340.000 seuraavan neljän vuoden aikana, johtaa edelleen idiootit, jotka luulevat Ruotsin olevan tulevaisuuden maa.
Ruotsi on maa, missä tiedotusvälineet hankkivat tietonsa, kuten yllä jo todettiin, rikollisin keinoin. Ruotsi on maa, missä pääministeriä myöten kaikki poliitikot valehtelevat päin näköä kansalaisille, väittämällä kaukomailta tulevien tuottavan taloudellista hyvää maalle. Ruotsi on maa, missä harjoitetaan sellaista ääripolitiikkaa, että Tanskan poliitikot ovat alkaneet hermostua. Ruotsi on vaaraksi niin itselleen kuin naapureilleenkin.
Ruotsissa Ruotsidemokraatit saivat vain 13% äänistä. Ruotsin eliitin onneksi heidän kasvatuksensa on mennyt hyvin perille sorretun kansan kaaliin. Ruotsi kulkee kohti tulevaisuutta, mikä saa tämän päivän todellisuuden näyttämään Juutinrauman huonommalta puolelta tarkasteltuna leppoisalta juhannusaatolta.
Morten Uhrskov Jensen
kirjailija, historioitsija
http://jyllands-posten.dk/blogs/mortenjensen/ECE7024433/svensk-valg/
Ruotsi alkaa muistuttamaan yhä enemmän vanhaa neukkulaa.
Katsotaan seuraavat valtiopäivävaalit 4n vuoden kuluttua.
Veikkaan, että tämän puolueen kannatus on silloin mallia JYTKY.
Huomioon pitää ottaa että maahanm.taustaiset saavat myöskin äänestää. He eivät takuulla äänestä R-demokraatteja.
onneksi vasemmisto ja vihreät voittivat vaalit, joten paremmat ajat lienevät edessä. Demarit ja vihreät pääsevät muodostamaan hallituksen, ja jos ne jonkun apupuolueen siihen tarvitsevat, se ei ole Ruotsidemokraatit, jotka eivät ole mitään demokraatteja vaan uusnatseja.
Demarit ja vihreät eivät tunnetusti saa aikaan mitään hyvää. Heidän musliminatseja myötäilevä politiikkansa saa kyllä ruotsidemokraattien kannatuksen nousemaan entisestään.
Vasemmisto ja vihreät eivät millään mittarilla voittaneet vaaleja. Demarien kannatus on edelleen ennätysalhaalla ja vihreiden kannatus laski. Kyse on pikemminkin siitä, että porvarit saivat vielä pahemmin takkiinsa kuin punavihreät.
Minusta sinun kannattais vaihtaa nikkiä...
että punavihreä blokki on pitkästä aikaa isompi kuin porvariblokki.
Vain siksi, että porvariblokin kannatus laski vielä rajummin kuin punaidioottiblokin.
eikö muttaneiti todellakaan tunne yhtään historiaa?
http://en.wikipedia.org/wiki/Relations_between_Nazi_Germany_and_the_Arab_world
sinulla olisi juuri oikea nikki, jos muuttaisit sen yksiköksi.
edes lähihistoriaa, tuskin se muuten olisi sönköttänyt, että Jyväskylän kirjastopuukotus oli "komunistien provokaatiota"
Vaihda nyt jo se nimimerkkisi.
idioottiporvarit äänestivät Ruotsidemokraatteja.
Hyvä nimi tuo "MuslimiNatsi" ja osuu kohdalle!
sinä muttaneiti väitit vain, että Jyväskylän kirjastossa laittomilla teleskooppipampuilla ja teräaseilla riehuneet kommunistit olisivat mukamas olleet "järjestysmiehiä".
Ruotsidemokraattien äänestäjät ovat fiksuja.
minä en ole muttaneiti, ja laittomilla teräaseilla Jyväskylässä riehuivat SVL:n natsit.
köykäisillä mielipiteilläsi ei ole mitään merkitystä kenellekään.
sinä olet aina ollut ja tulet aina olemaan muttaneiti.
Jyväskylässä kommunistikirjailijoiden hännystelijät olivat varustautueet laittomilla teleskooppipampuilla ja teräaseilla.
taidat taas kerjätä keksiä, Polly-trolli.
köykäisillä mielipiteilläsi ei ole mitään merkitystä kenellekään, sillä sinä olet aina ollut ja tulet aina olemaan muttaneiti.
On muuten huvittavaa, että herra Hakkarainen on paljastunut pedofiiliksi. Eikö sinustakin?
köykäisillä mielipiteilläsi ei ole mitään merkitystä kenellekään.
voisit käydä pyytämässä hoitajilta keksin, jos sitä niin kovasti haluat, Polly-trolli.
Taisit taas jättää aamulääkkeet ottamatta, kun kuvittelet olevasi papukaija ja väität muita itseksesi, muttaneiti.
Minun mielestäni pedofiliassa ei ole mitään huvittavaa. Siksi sinun pedofiilimyönteiset kommenttisi vain ja ainoastaan iljettivät minua.
minä en ole milloinkaan esittänyt missään mitään pedofiilimyönteisiä kommentteja. Sen sijaan Teuvo Hakkarainen on paljastunut pedofiiliksi. Ikään kuin se ei olisi ollut kyllin iljettävä jo entuudestaan.
Ja huvittavaa asiassa on vain se, että sinä olet väittänyt pedofiilimyönteiseksi minua ja puolustellut raivokkaasti Teuvo Hakkaraista aina kun olen hyökännyt häntä vastaan. Täytyy myöntää, että olen hiukan vahingoniloinen.
köykäisillä mielipiteilläsi ei ole mitään merkitystä kenellekään.
Sinulla sen sijaan ei edes ole omia mielipiteitäsi, vaan kopioit kaiken muilta kuin papukaija.
Sinä olet lukemattomia kertoja sekä puolustellut pedofiliaa että haaveillut lapsipornosta.
En muuten ole ikinä puhunut ihastuksestasi Hakkaraisesta mitään. Olen aina jättänyt hakkaraishöpinäsi omaan alhaiseen arvoonsa.
puhut Hakkaraisesta. Olet siis vähän ihastunut häneen. Toivottavasti sinulla on riittävästi ikää. Eihän se toki Hakkaraista haittaa vaikka ei olisikaan, mutta meitä muita kyllä.
Höpinäsi lapsipornosta jätän omaan alhaiseen arvoonsa. Kerro siitä Hakkaraiselle, sitä ehkä kiinnostaa.
en Hakkaraiselta kopioi niin samapa tuo.
sinä varmaan olet ihastunut Hakkaraiseen, kun olet jokaisessa ketjussa hokenut hänen nimeään kymmeniä kertoja peräkkäin. Mutta teillähän on yhteinen harrastuskin, nimittäin pedofilia.
Tosin siinä missä Hakkarainen deittaa lähes täysi-ikäistä neitoa, sinä olet humanist1sessa mielenhäiriössäsi puolustellut alakouluikäisten tyttöjen lähettämistä pakkonaitettaviksi kehitysmaihin.
eihän Hakkarainen tiettävästi missään ole puolustellut alakouluikäisten tyttöjen lähettämistä pakkonaitettaviksi kehitysmaihin.
humanisti ei ole mitään sellaista sanonut. Hakkaraisesta en tiedä.
Kaikkea sinä keksitkin.
En minä keksinyt niitä sinun kirjoittamiasi24 lukemattomia pedofiilimyönteisiä viestejä.
Kaikkea sinä kuvitteletkin pipissä päässäsi.
tuokin sivupersoonasi on sanonut sellaisia juttuja useita kertoja.
minulla ei ole mitään sivupersoonia, mutta tätä nimimerkkiäni on kyllä lainattu useasti. Eipä ihme jos joku menee siinä sekaisin.
sinulla on lukemattomia sivupersoonia. Eikä tuo ole nimimerkkisi, neiti humanist1, vaan olet varastanut myös sen minulta.
neidittely saa sinut vaikuttamaan tosi lapselliselta. Sinä olisit varmaan varastanut humanistilta nimimerkinkin, ellei se olisi ehtinyt rekisteröidä sitä.
kaikkea sinä keksitkin.
Kukaan ei koskaan haluaisi varastaa sivupersooniltasi nimimerkkiä, koska yksikään palstalainen ei halua tulla yhdistetyksi kaltaiseesi sisäsiittoiseen vajakkiin.
Ei ole minun vikani, että humanist1 on keksinyt spämmätä palstalle toinen toistaan typerämpiä trollauksia.
säälittävää ... etkö tosiaan parempaan pysty. Ei tuo kalloon järkeä Skriptan tavaaminen näemmä... Muuten, demarit ja vihreät muodostivat hallituksen ja jättivät ruotsidemokraatit rannalle ruikuttamaan, niin kuin oikein onkin.
eihän se sinun vikasi ole että näet harhoja... kuuletko myös ääniä joita muut eivät kuule?
Ethän sinä pysty kuin toistelemaan muiden kirjoituksia papukaijamaiseen tapaasi.
Demarien ja vihreiden hallitus tulee noudattamaan niin järjetöntä politiikkaa, että seuraavien vaalien jälkeen hallitusta on mahdotonta muodostaa ilman ruotsidemokraattien apua.
humanist1 ei valitettavasti ole harha, vaikka se onkin harhainen hörhö.
muttaneiti pitää Jyväskylän kirjastopuukotusta "komunistien provokaationa". Terveet ihmiset sen sijaan tietävät, että puukotuksen syyllistyivät Suomen vastarintaliikkeen natsit.
Jostain syystä et kuitenkaan kehtaa esiintyä muttaneitinä kuin rasismipalstalla. Täällä olet nikitön trolli... itse asiassa tiedän miksi. Sinähän olet "totta puhu en" yhteenkirjoitettuna, mutta miksi et kehtaa käyttää täällä sitäkään nikkiäsi, se on vaikeampi kysymys.
joku harhainen hörhö väitti Jyväskylän kirjastopuukotusta false flagiksi... kukahan se oli? Tuskin ainakaan humanist1.
hörhömäinen humanist1 väitti harhoissaan, että ne siellä Jyväskylän kirjastossa laittomilla teleskooppipampuilla ja teräaseilla riehuneet kommunistit olisivat mukamas olleet "järjestysmiehiä".
mitä harhoja humanist1lla siis muka on, se on vaikeampi kysymys ... ei humanist1 ole koskaan väittänyt, että Suomen vastarintaliike olisi kommunistinen järjestö, ja SVL siellä riehui laittomien teräaseiden ja pullokassien kanssa
humanist1:lla on kaikenlaisia harhoja, kuten esim. se, että laittomilla teleskooppipampuilla ja teräaseilla riehuvat kommunistit olisivat "järjestysmiehiä". Lisäksi humanist1 näkee usein harhakuvia kansanedustajien takapuolista, eläinseksistä jne., joista se valitettavasti höpisee lähes tauotta tällä(kin) palstalla.
keskustelun aiheeseen liittymättömät kommentit, keskustelun siirtäminen jonnekin muualle ilman päteviä perusteita, takertuminen merkityksettömiin yksityiskohtiin, keskustelijan leimaaminen täysin reaalimaailmasta irrallaan olevin perustein, valheellisten väittämien toisto kymmeniä kertoja tai faktojen leimaaminen valheeksi vaikka todisteet olisivat kovat, ovat niitä keinoja joita mamukriitikot käyttävät. Ilmankos kaikista keskusteluista täällä tulee täysin ala-arvoista jankutusta.
Kaikki luettelemasi ovat kuin suoraan muttaneidin mutinoista.
sehän mutisi jotain sellaista, että jyväskylän kirjastopuukotus oli muka "komunistien provokaatiota".
Ainakaan paremmaksi yhteiskunnallinen hyvinvointi ei mene työttömien joutojengien määrään lisääntyessä holtittomasti.
Kyllä tulijoita riittää vielä tulevaksi muutamalla miljoonalla. Minkälaiseksi yhteiskunta heidän saatossaan muodostuu? Ei ainakaan paremmaksi. Kaikille hyvä Kansankoti on entistä elämää. Myös aitoruotsalaisille.
Seuraavat valtiopäivävaalit niin voittaja ja suurin puolue on silloin Ruotsindemokraatit.
Kaikki tämä on nähtävissä pienessäkin mittakaavassa Suomessa. Helsinki, Turku ja Tampere ovat niistä esimerkkeinä.
Ruotsidemokraattien kupla pian puhkea. Ei niitä natseista ole kuin häiriköimiseen.
Taas näitä muttiksen surullisenkuuluisia "ennustuksia". :P
Niin, Ruotsissa Säpo on kertonut että he pitävät äärivasemmiston uhkaa suurimpana vaarana, yhdessä äärimuslimien uhan kanssa maalle.
Ruotsin äärivasemmisto on suuri ja hyvin organisoitunut, se syyllistyy myös jatkuvasti erilaisiin "iskuihin", jotka valtamedia kuitenkin usein ohittaa. Se kun haluaa puhua vaan äärikeistosta.
Ja vaalien alla äärivasurit syyllistyivät jatkuvasti SD:n kannattajien uhkailuun ja pahoinpitelyihin, tästähän ei Suomen media kerro.
Sinun viestissäsi oli todella vähän totuutta. Liian vähän.
Siinä ei muuta ollutkaan kuin totuutta.
vähän, liian vähän
siinä oli totuutta ihan liikaa.
Sinähän et oikein tosiasioita kestä.
Miksi taas kirjoittelet viestejä itsellesi?
Että melki milli ruottalaisia olis natseja?
kaikkea kuvitteletkin
mitä sinä taas kuvittelet, muttaneiti?
kuvittelee että Jyväskylän kirjastopuukotus oli muka kommunistien provokaatiota
viimeksi höpisit kyllä jotain sellaista, että ne siellä kirjastossa laittomilla teleskooppipampuilla ja teräaseilla riehuneet kommunistit olisivat mukamas olleet "järjestysmiehiä".
Mubarak lennätettiin oikeuden eteen Egyptissä – tuomiolle yllätyslykkäys
Ulkomaat Julkaistu 27.09.2014 12:09 (Päivitetty 27.09.2014 12:23) 0
Ex-presidentti Mubarakin kannattajat vilkuttavat helikopterille, joka kuljetti Mubarakin oikeuteen Kairossa 27.9.2014.
Ex-presidentti Mubarakin kannattajat vilkuttavat helikopterille, joka kuljetti Mubarakin oikeuteen Kairossa 27.9.2014.
Egyptissä entinen presidentti Hosni Mubarak tuotiin aamulla oikeuteen kuulemaan tuomiota murhaoikeudenkäynnissä.
Tuomioistuin päätti kuitenkin lykätä tuomion antamista. Tuomio on määrä antaa marraskuun 29. päivä.
Päätöstä perusteltiin murhaoikeudenkäyntiin liittyvän todistusaineiston suurella määrällä. Tuomari näytti oikeussalissa pätkän videota, jossa esiteltiin juttuun liittyvien asiakirjojen paljoutta.
Mainos (uutinen jatkuu alla)
86-vuotiasta Mubarakia syytetään osallisuudesta satojen mielenosoittajien kuolemaan vuonna 2011. Syytteen mukaan Mubarak antoi käskyn protestien tukahduttamisesta.
Mielenosoitukset johtivat Mubarakin syrjäyttämiseen.
Mubarakin ohella syytteessä on seitsemän turvallisuusjoukkojen entistä johtajaa.
Mubarak tuotiin Kairon liepeillä sijaitsevaan tuomioistuimeen helikopterilla kairolaisesta sotilassairaalasta, missä häntä on pitkään hoidettu.
Mubarak on jo kertaalleen tuomittu mielenosoittajien kuolemista elinkautiseen. Vetoomustuomioistuin kumosi kuitenkin tuomion teknisiin syihin vedoten.
Oikeuden on myös määrä ottaa kantaa korruptiosyytteisiin, jotka kohdistuvat Mubarakiin ja hänen kahteen poikaansa. Mubarak ja pojat on jo aiemmin tuomittu korruptiosta vankeusrangaistuksiin erillisessä oikeudenkäynnissä.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/12608423
onneksi demarit ja vihreät saivat toimivan vähemmistöhallituksen aikaan. Ruotsidemokraatit voi ohittaa jatkossakin.
Sisällissota alkaa Ruotsissa 20 vuoden sisällä.
100% varmuudella. Tai ainakin Ruotsiin tulee sotatila joka muistuttaa sisällissotaa.
Ellei ala sota - Ruotsi tuhoutuu.
Mitä aikaisemmin täysi rähinä alkaa, sitä parempi Ruotsille.
Mamusaasta ja maanpetturipoliitikot uhkaavat tuhota Ruotsin.
Negerlandet Sveriges framtid: Ett folk under skitsvart himmel
Persut ovat jo suunnitelleet sotaa Ruotsia vastaan, koska he pitävät ruotsalaisia "alempana rotuna".
Älkää vastatko trollille
Onko sinulla aivot? Tuollaista ei sovi sanoa edes pilkalla.
Mutta vastaatpa kuitenkin,
oikein niille tolvanoille. sitä saa mitä tilaa.
Ei täällä ole mitään "karmeita raiskaustilastoja". Ei pidä liioitella, ei muslimienkaan kohdalla.
Ruotsi on raiskauksissa Euroopan ykkönen.