Pirkko ja lahkolaiset tervehtii toisiaan

680
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

meneppäs äitin hameen taakse taas.

Äänestä
  • joko siellä pohjanmaalla sataa lunta ?????

    Äänestä

  • Mitäs muuta Turkuun kuuluu?

    Äänestä

  • Lapinlahden Linnut kirjoitti:

    Mitäs muuta Turkuun kuuluu?

    teeriä pyytäessä.

    Äänestä

En tajunnut aloitusta.

Äänestä
  • Perä Eerola vauhdissa, pillerit vähissä!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Pirkko on kunkku kirjoitti:

Pirkko:
http://www.kotimaa24.fi/wp-content/uploads/jimages/stories/2013/02helmi/Jalovaara_Pirkko420.jpg

Lahkolaiset (hei Pirkko!)
http://www.kirkkojakaupunki.fi/artikkelit/tapahtukoon-sinun-tahtosi/21490551.jpg/@@images/23124dee-69b1-476e-bdc8-1528cec1a3c8.jpeg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu