etusivuvilkut

Vieläkö vaaditaan Mersuun etusivuvilkut?
Eikös saksassa moiset puuttuneet?Vai onko tilanne
muuttunut jostain vuosimallista.Ajattelin 95-97
mallin mersuu.
3807
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

sillä eivät säännökset mihinkään ole muuttuneet. Siitä vaan reikiä poraamaan.

Äänestä

porailla. -95 ja uudemmissa on kaikissa jo tehdasasennetut sivuvilkut.

Tais tulla direktiiviin juuri -95.

Äänestä
  • Ei vuoden 1995 jälkeen valmistetuissa Saksassa rekisteröidyissä Meseissä ole kaikissa sivuvilkkuja. Itse ostin omani -97 vm:n C230:n keväällä ja siihen piti asentaa sivuvilkut täällä Suomessa. Vilkkuja voi kysellä jo Saksassa MB:n merkkiliikkeiden varaosamyynneistä, koska ovat halvempia siellä kuin Suomessa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tumpelo kirjoitti:

Vieläkö vaaditaan Mersuun etusivuvilkut?
Eikös saksassa moiset puuttuneet?Vai onko tilanne
muuttunut jostain vuosimallista.Ajattelin 95-97
mallin mersuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu