Tietääkö kukaan mistä saisi edullisesti webaston kellolaitteen/kit asennussarjan? Ei tarvitsisi olla uusi, mutta pitäisi olla tietysti toimiva.
Webasto MB E 200 CDI
kelloton
62565
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ostin juuri itse ko. laitteeseen (Webastoon, E 320 Cdi) kellon, hinta vähän alle 300 €. Asennan itse (ainakin melkein). Hankin pienen paikkakunnan autotarvikeliiikkeestä, joka tilasi sen Kaha Oy:ltä(maahantuoja) asennusohjeineen. Jos autossasi on veden kiertopumppu valmiina, hinta yo., mutta jos tarvit C-Kit sarjan, joka sisältää vesipumpun, hinta noin 500 €.
Täytyy selvittää onko se kiertopumppu jo olemassa. Usein PIENET liikkeet on ihan kilpailukykyisiä hinnassa. Tarvii vaan ottaa yhteyttä ja kysyä, sehän vielä ei maksa mitään. Mitä siinä paketissa tuli mukana? Onko asennusohje suomenkielellä?
Jos jollakulla sattuisi olemaan YLIMÄÄRÄISENÄ kyseinen asennus-sarja niin tarjoa.
Joo, asennusohje on suomenkielisenä mukana, kunhan vaan pyytää.
Olis ylimääränen viikkokello. Mailaile. [email protected]
Minkälainen on viikkokello? Onko siinä johtosarjat mukana? Entä kiertopumppu?
http://www.kaha.fi/cgi-bin/product/view.pl?gid=129 Mulla on siis pelkkä kello ja siihen sopiva pistoke liittimineen. Itse kellon kytkentäkaavat saa kyllä netistä tai vaikka minulta. Tuolta linkistä se viikkoajastin 1531.
Kaavan vois löytää esim:http://www.vw-bus-t4.de/index.php?sid=4 Tuolta