Venäjän kansallislaulu

Tässä, opetelkaa tämä, kun kuitenkin pitäisi sitä pian lallatella.

http://youtu.be/AOAtz8xWM0w
688
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Lal-laika, lal-laika, sä osta piirakkaa.

Äänestä

Venäjän kansallislauluun vaihdettiin vain muutama sana Neuvvostoliiton muuttuessa takaisin venäjäksi. Kyllä biisi-oi suuri ja mahtava Neuvvostoliitto on aivan sama, vain pientä pitaliitoista näennäekosmetiikkaa muutaman sanan osalta.

Äänestä

Kaikkihan tuon tietävät. Siitä ei ole viisasta puhua.

Äänestä

En tiedä teidän puheistanne mutta laulu oli mahtava,

Äänestä
  • ei siinä ole voimaa vaan tyhmyyttä....ja sitä siellä piisaa tänäänkin......

    Äänestä

Parempi laulu on se jossa lauletaan että "silimien välliin silimien välliin".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lalla. kirjoitti:

Tässä, opetelkaa tämä, kun kuitenkin pitäisi sitä pian lallatella.

http://youtu.be/AOAtz8xWM0w

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu