Kylmis asialla.

1053
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Lidliin matkustaminen tapahtuu aina omalla kustannuksella.

Äänestä

Kylmäkäsi pitkästäaikaan taas linjoilla. Kuinka kauan kuulusteluvankeus kesti tälläkertaa? Suomen lain mukaan ihmistä ei saa pitää enää kuin 4 vuorokautta putkeen, joten turha väittää viikoa.

Äänestä
  • Se tuntuu kuukaudelta.

    Äänestä

Mitä enemmän ikää tulee, sitä enemmän omat periaatteet alkavat iskostumaan elämääsi. Esim. jos minut pysäytettäisiin valotta ajamisesta polkupyörällä tai ilman kypärää, hyökkäisin kyttien kimppuun tappoaikeissa, mutta muuten olen täysin lainkuuliainen, kohtelijas hiirulainen.

Äänestä
  • Lähtisin vaikka eiliniäkseni vankilaan, jos joutuisin virkavallan väärinkäytön uhriksi.

    Äänestä

  • Kylmät kädet kirjoitti:

    Lähtisin vaikka eiliniäkseni vankilaan, jos joutuisin virkavallan väärinkäytön uhriksi.

    Teidän täytyy käsittää tausta: 70 euron sakko polkupyörällä valotta ajamisesta, voisi tuhota koko tämän taloudellisen tasapainon, jossa nuoralla tanssin.

    En tietenkään MAKSAISI sitä ikinä, mutta vítutus saisi järkeni sumenemaan.

    Äänestä

  • Kylmät kädet kirjoitti:

    Teidän täytyy käsittää tausta: 70 euron sakko polkupyörällä valotta ajamisesta, voisi tuhota koko tämän taloudellisen tasapainon, jossa nuoralla tanssin.

    En tietenkään MAKSAISI sitä ikinä, mutta vítutus saisi järkeni sumenemaan.

    Kyllä tuollaiset psykopaatit joutaisivatkin iäksi linnaan. Jo ihan periaatteesta.

    Äänestä

  • Darkweb kirjoitti:

    Kyllä tuollaiset psykopaatit joutaisivatkin iäksi linnaan. Jo ihan periaatteesta.

    Tuon Deep netin wannabe-admin rupesi aivan tahalleen provosoimaan meikäläistä, että saisi samalla mainostaa jotain täysin pelleä underground-sivustoa, väittäen siitä samalla kaikenlaista urbaania legenda.

    Voi kuule, vastaavia hömpätyksiä on ollut niin kauan, kuin nettikin, aivan 60-luvulta asti. Aina on kyseessä Keisarin uudet vaatteet.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaverit liriin! kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288742637214.html?ref=rss

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu