Ostettiin viikko sitten autoliikkeestä noin 9 vuotta vanha metallinvärinen volkkari. Tänään kun auinko paistoi niin huomattiin että auton takaovi on maalattu jälkeen päin että on paljon vaaleampi. onko kaupanpurku mahdollista? tai voiko oven maalata uudestaan et voisko siit tullaviel saman värinen kun muutkin auton ovet, puskurit..
Help
Pipsa7
566
0Äänestä
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei voi, monista uusista autoistakin on joku osa maalattu kuljetusvaurion vuoksi. Kukaan ei voi 9v. vanhan auton kohdalta sanoa ettei sitä ole mistään maalattu.
eli maalaamallakaan siit ei saa enää samanväristä?
Pitää toivoa sateisia ja pimeitä aikoja.
Ei huomannut myyjäkään, kysy myyjää aiemmalta omistajalta korvausta .
Sehän on hyvä että on maalattu, maalaamattomana olisi ikävän näköinen ja vielä ruosteisena ei kovin hyvä, sehän parantaa vaan koko vanhaa autoa kokonaisuudessaan, ajele tyytyväisenä ja lakkaa miettimästä Neiti hyvä turhuuksia.
No voi herrajumal... ei vttu voi olla enää todellista!?!?! Ettäkö kaupanpurku tuli sitten mieleen?!?! Ei voi vttu sentään olla muu kuin huono vitsi?
Pipsa7. Älä koskaan enää osta käytettyä autoa, jos vaatimustaso ja järjenkäytön taso on tuota luokkaa. Osta ihan ehdottomasti jatkossa aina tehdasuusi auto. Silloin saat (hyvällä tuurilla) täysin pakastavedetyn auton, jota ei ole uudelleen maalattu (ehkä) vielä mistään kohdasta ja autolla on takuu.
...vai että kaupanpurkua suunnittelit... voi vtun vtun vittu mitä järjenloistoa.