vai ei?
Jos on, niin natolaiset ei voi nähdäkseni tänne kirjoitella.
Jos on, niin natolaiset ei voi nähdäkseni tänne kirjoitella.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
On, uutisoitiin loppuvuodesta tällä sivustolla.
Yandex-firma on sen ostanut.
Suomi 24:sen omistaa Aller Media OY, joka on tanskalainen kustannusyritys.
Maailman neljänneksi suurin hakukoneyhtiö on ostanut Aller Media Oy:n omistuksessa olevan Suomen suurimman verkkoyhteisön Suomi24:n. Yritysten hallitukset ovat hyväksyneet kaupan ja kauppasopimus astuu voimaan.
Aller Media Oy:lle maksettua kauppasummaa ei ole kerrottu julkisuuteen.
Venäjällä, Ukrainassa, Kazakstanissa, Valko-Venäjällä ja Turkissa toimiva Yandex on yksi Itä-Euroopan suurimmista verkkopalveluista. Sivulla on kuukausittain noin 90 miljoonaa käyttäjää. Yandex pyrkii kaupalla kasvattamaan markkinaosuuttaan ja laajentamaan toimintaansa Länsi-Euroopassa.
Ulkomaisia investointeja Suomeen hankkiva Invest in Finland tiedotti viime viikon keskiviikkona Yandexin päätöksestä rakentaa konesali Mäntsälään. Rakennustyöt Kapulin yritysalueella alkavat elokuussa.
Suomessa konesali tulee työllistämään vähintään 50 henkilöä. Yrityksellä on maailmanlaajuisesti kaikkiaan yli 4 000 työntekijää. Yrityskaupan myötä Suomi24:n työntekijät siirtyvät Yandexin palvelukseen Mäntsälään.
Suomi24:n johtajana jatkaa edelleen Jarno Alastalo.
” Yandex on mitä loistavin kumppani Suomi24:n laajentumissuunnitelmissa maailmalle”, Alastalo sanoo.
SULJIN JUURI SÄHKÖPOSTINI TÄÄLTÄ SUOMI24:LTÄ EI KINNOSTA VENÄLÄISET VAKOOJAT!!!!!!
Kaikkeen ne venäläiset rahojaan tuhlaavat. Palvelimet on helppo kaataa, jos tulee liikaa suomalaisvastaista spämmiä.
Kyllä. Aprillipäivänä venäläinen Yandex osti suomi24:sen. Eikä suinkaan ollut aprillipila.
Pakkohan sen on olla. Iivanoita, desantteja, tiltuja, kommareita ja muita paskanhajuisia kuunoja on sen verran paljon täällä ettei mitään rajaa.
Ei nuo ole normaali-ihmisen tai suomalaisen kommentteja.
kfrf