Soini vastaan pääministeri Katainen
marttiluukas
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Luuserit vastakkain?
Katainen kuuluu surkeimipien suomalaisten pitkään kaartiin
en jaksa enää luetella
Katainen vaati aikanaan Suomeen kaksi miljoonaa mamua
ja äkkiä sitten, kuulemma TYÖT VAATIVAT työvoima loppuu jne.
http://www.taloussanomat.fi/uutiset/2008/05/27/suomi-tarvitsee-kaksi-miljoonaa-maahanmuuttajaa/200814366/12
NYT KATAISENKIN TOIMIEN JÄLKEEN SUOMESSA TYÖTTÖMYYSKULUT NOUSEVAT TAIVAISIIN
http://www.hs.fi/talous/Työttömyyskulut hurjassa kasvussa työttömyysrahasto joutuu ottamaan velkaa/a1409794132306
Työttömyyskulut hurjassa kasvussa – työttömyysrahasto joutuu ottamaan velkaa
Talous 4.9.2014 10:00
Ja Soinin näytöt ovat........? Puskassa mölisemistä ja vastuunpakoilua.
Kyllähän se vain Soini oli tuossakin joka vei ja Soten hommastahan ei tullut yhtään mitään valmista ja lopuksi käteinen oli pakotettu huutamaan opposition PS ja kepu apuun, että saatiin edes kehysraamit Sotelle aikaiseksi ja siinä se kuitenkin seisoo sumassa edelleen, kun käteinen karkasi kesken kauden vastuun ja tolkun politiikastaan, jollaista ei ole Suomessa ennen nähty.
Eihän monikaan ole uskonut noita galluppeja joita kokoomuslaiset gallupintekijät ovat ovat tehneet, koska ei voi olla totta kokoomuksen kärkipaikka aivan olemattoman surkealla politiikalla joka jätettiin vielä kesken ja sitten tuli twiittaileva polvihousupoika pönnäämään homman loppuun.
No se on tietenkin ihan sama miten "säädettyjä" galluppeja on tässä matkan varrella tehty, mutta vaalit lähestyvät ja gallupit on ruuvattava jokseenkin kohdilleen tai gallupmiehiltä karisee loputkin maineesta ja loppuu leipä.
Huvittavaa vain oli tuo viimeinen HS-galluppi kun ei annettu prosentteja ollenkaan vaan seliteltiin vain kaikennäköistä kuten, että oppositio on ottanut selkeän johdon yms. ja aivan sielä lopussa kuin vaivihkaa oli maininta kuin ohimennen, josta toisessa tilanteessa olisi tehty iso otsikko, että perussuomalaiset ovat kasvattaneet kannatustaan ja SDP peesaa perässä myös nousussa. On se niin läpinäkyvän asenteellista tuo hesarinkin touhu, että aivan oksettaa. JSN:lle asiasta on ihan turha valittaa, sillä sielä on pukit kaalimaan vartioina kokemuksen mukaan.
Ja tästä sitten seuraa että kun perSSut seuraavissa vaaleissa tulevat saamaan antijytkyn, Suomen suurimman vaalitappion kautta aikojen, niin syy siihen sinun mielestäsi on sitten etelän media ja sen toimet? Kuvio lienee näiltä osin jo selvä...
Soini keskittyy EU vastustajiin vaikka ovella on eduskuntavaalit?
>Soini keskittyy EU vastustajiin vaikka ovella on eduskuntavaalit?
Et tietenkään tajua, että suurinosa eduskunnan lainsäädännöstä ja toiminnasta on sidottu EU:n direktiiveihin.
Saat itse tehtäväksi päätellä tämän vinkin jälkeen, miten EU:n vastustaminen ja puolustaminen liittyy eduskuntavaaleihin? Tule tänne kertomaan, miten onnistuit tehtävässäsi.:)
Juuri tänään Soini kehui että Perussuomalaiset vaikuttaa EU:ssa.
No ei ole kyllä Soinillakaan kehumista. Näytöt kansalle oikeastaan tyhjää.
Itselleen on saanut rakennettua jättipalkan, ökytoimiston ja oman säätiön. Ainoa joka lopulta hyötyi jytkystä oli ps-eliitti helsingissä.
Aloittaja on hienosti kertonut omia mielipiteitään aloituksessa. Ei linkkejä, ei kopioita.....heh heh....