Kiristää otettaan
Putinin diktatuuri
550
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
diktatuurille...
http://www.hs.fi/ulkomaat/Öljy ei kannattele Putinia enää pitkään/a1411872726092?ref=tf_iHSisboksi630-a&utm_campaign=tf-hs&utm_source=iltasanomat.fi&utm_medium=tf-desktop&utm_content=frontpage&jako=e8ced676045e2348592f9f1641f58953
Nl, Venäjä millä nimellä se ikinä esiintyykään aina yhtä arvaamaton ja hullu maa johtajieen! Saivat meidän sotakorvauksetkin ja silti eivät päässeet "jaloilleen" venäläiset on omituinen kansa!
kansalaisoikeuksien polkeminen ovat diktatuureille tyypillisiä tekoja.
Ulkoministeri siellä mainosti, että tulevat uusimaan aseistustaan suuresti, myös ydinaseistusta. Kun maalla muutenkin menee taloudellisesti huonosti niin totta-mooses silloin pitää hassata vähätkin rahat aseisiin.
Iltasanomat ja hesari ovatkin niin laatulehtiä. Joka sana täysin ilman propagandaa ja valhetta.