VALTAAPITÄVIEN WALTAMEDIA

Olettehan huomanneet että katseenne on käännetty Venäjälle?

Niin... ettette huomaisi mitä täällä kotimaassa tapahtuu: ydinvoima -asioita, eläkeikä muutoksia, talousongelmia, yt -neuvotteluja, lisää velkaa.... jne, jne.
253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä, kyllä ja tätä on jatkunut jo pitkään: Suomen asioissakaan ei ole tapahtunut mitään edistystä, SAK/SDP ei saavutetuista eduista hevillä luovu vaikka riskinä olisi koko Suomen talous: maat ja mannut sekä Suomen Kansalaisten vapaus ja itsenäisyys.

Äänestä

Julkisen palvelun tehtävän hoitolaitos on ajan hermolla mykkine elävine kuvineen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


The Mirrors kirjoitti:

Olettehan huomanneet että katseenne on käännetty Venäjälle?

Niin... ettette huomaisi mitä täällä kotimaassa tapahtuu: ydinvoima -asioita, eläkeikä muutoksia, talousongelmia, yt -neuvotteluja, lisää velkaa.... jne, jne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu