Janna & Pete Parkkonen ovat hyviä

Tuo kaksikko erottuu edukseen; taitavaa ja aidon näköistä liikehdintää. Toivottavasti pärjäävät pitkälle.
131252
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Samoin Anu ja todennäköisesti Crystalkin pääsevät pitkälle. Muuten aika tasaista. Peteä on kyllä iloa katsoa, ennenkaikkea USKALTAA liikkua, voidään pistää pieniä välipotkuja täytteeksi jne, koska ei jumahda paikoilleen joka askelkuvion välissä. Toki rytmitaju näkyy kaikilla ammatikseen musiikin parissa olevilla liikkeissä.

Äänestä

Kukkohovia ois siisti käydä nussiis...

Äänestä
  • Tarkotatko Kukkohovia vai Kukkohovin muijaa?

    Äänestä

Janna paras,siis voittaa.parkkonen hyvä,parempi tanssija kuin laulaja,kannattais harkita uran vaihtoo.Crystal hyvä ja Anu myös.noitten neljän kesken käydään tämä skaba.

Äänestä

Janna ei oo kertonu totuutta tanssitaustastaan. Kaikissa jutuissa sanotaan et on lapsena ja nuorena tanssinu. Se tanssii kuitenki koko ajan .tuubis joku vaasan ruspalavideoki ja jannalla instagramis oma video.

Sen faceen oli joku kirjottanu et miks tommonen puoliammattilainen on valittukaan mut kommentti poistettu. Multa meni halu äänestää sitä. Mä äänestän sellasta joka oppii vasta tulla kisassa tosi hyvin. Pete on kyllä mahtava.

Äänestä
  • Pete olis kyllä oiva voittaja!

    Äänestä

  • Minustakin kilpailijat pitää olla sellasia aloittelijoita. On väärin muita kohtaan, jos siel on joku sellanen,joka jo osaa sen,.

    Äänestä

Janna on hyvä tanssija, mutta ärsyttää kun se honottaa nenäänsä kun puhuu. Se on sitä nykypuhetta ilmeisesti. Aikoinaan kaikki missukat "sössäyttivät ässää" puhuessaan. Se on onneksi jäänyt lähes pois.

Äänestä
  • Mikä biisi oli Jannan ja Matin Pasossa tänään?

    Äänestä

  • "Aikoinaan kaikki missukat "sössäyttivät ässää" puhuessaan. Se on onneksi jäänyt lähes pois. "

    Juu mutta tilalle nuorille naisille on tullut nariseva nenään puhuminen. Ehkä se kuulostaa näistä sitten coolilta. Vanhemmiten se normalisoituu, kun saa lakata esittämästä jotain muuta kuin mitä on.

    Hirveä narisija on tämä suomen paras leipomo -sarjassa ollut nainen. Ärsyttävä puhetyyli: kriik kriik narin narin.

    Äänestä

  • Jannan itsetunto ehkä hakusessa, kun ei voi harjoitella ilman kovi meikkejä?
    Yleensä kaikki harjoittelevat saunapuhtaana. Anneli Sari jäi mieleen kans jolla oli raskas meikki päällä harjoittelussakin.
    Minkä pituisia noi tanssijat ovat? Jannan pituus? Äitinsä ei ole pitkä, liekö 160 senttiäkään? Mitkä muiden pituudet? Sen tiedän että Anne Kukkohovi on 173cm.
    Nasaalinen ääni taitaa tulla syntymälahjana.

    Äänestä

  • Jannan ei pitäisi puhua lainkaan. Nenä-ääntelyt on käsittämättömiä ammattilaulajalta! Eikö hän ota laulutunteja? Luulisi opettajan ohjaavan hänet puheterapeutille.

    Äänestä

  • narisijamuijat kirjoitti:

    "Aikoinaan kaikki missukat "sössäyttivät ässää" puhuessaan. Se on onneksi jäänyt lähes pois. "

    Juu mutta tilalle nuorille naisille on tullut nariseva nenään puhuminen. Ehkä se kuulostaa näistä sitten coolilta. Vanhemmiten se normalisoituu, kun saa lakata esittämästä jotain muuta kuin mitä on.

    Hirveä narisija on tämä suomen paras leipomo -sarjassa ollut nainen. Ärsyttävä puhetyyli: kriik kriik narin narin.

    Se narina on just sitä honotuksen tulosta. Mikä ihme siinä on että pitää narittaa ja honottaa. "onk se niin hiaanoo"

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Leenu, Liinu, Tiinu kirjoitti:

Tuo kaksikko erottuu edukseen; taitavaa ja aidon näköistä liikehdintää. Toivottavasti pärjäävät pitkälle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu