Ei voi istua. On jotain luumun kokoinen ja saamarin kipeä. Peilillä on vaikea nähdä ja otin kameralla kuvia mutta ei näy mitään kohtaa jota yrittäisi neulalla.
Odottaisikö puhkeamista vai pitäisikö ottaa kuuri?
Odottaisikö puhkeamista vai pitäisikö ottaa kuuri?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mikä ihmeen kuuri? Älä nyt ainakaan millään neulalla ala sörkkiä, tulehtuu vaan pahemmin. Jos ei parane muutamassa päivässä, niinkuin finnit nyt tuppaavat paranemaan, on kyseessä varmaan paise. Yritä nyt, iso ihminen, kestää finnisi.
Lääkäriltä voisit tosiaan saada jotakin mikä auttaa sen nopeampaan paranemiseen, pyydä myös tutkimaan olisiko siinä kohtaa jotakin kiinni, kuten tikku, mikä on aihauttanut ikävän tulehduksen ...Ihan tavallisesta ihonalaisesta finnistäkään tuskin on kyse kun puhut että se on noin isolla alueella ja silti mitään ei silti näy?
paise se on. mene puhkasemaan se lekurille, saat antibiootit.
t. itse eilen kävin, nyt makoilen perse auki vuoteessa vaihdellen rättiä vähän väliä.
Lääkäriin. Takapuolen alueelta saattaa viattomasta finnistä lähteä sellainen tauti liikkeelle että mätänee koko perä. Furnierin gangreena tms. Tämä ei ole vitsi!
Tahattoman vitsikäs muuten vaan.