Uusi minsiteri saatiin korjaamaan entisten viherherrain töllöntöitä.
Onneksi saatiin tolkun minsteri
Toivossa elävä
1053
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Samaa mieltä
Onneksi en kerennyt räjäytyttämään luonnonkaunista kalliorantaani säpäleiksi saadakseni uppokaivoja - alle viisi kertaa vuodessa tapahtuvan - saunomiseni huuhteluvesiä puhdistamaan kykenevälle jätevesilaitokselle!
Olin jo anonut ÄLY-keskukselta poikkeuslupaakin, aika vanha ja huonokuntopinenkin kun olen, mutteivät uskoneet koko anomustani! Verissäpäin tuli kunnian ja omatuntoni kautta allekirjoittamani anomuspaperit takaisin ja vielä uhittelusaattein, että ellen rakenna, tulle jättisanktioita ja sassiin! Kyä ne älyneidit osaa kurmuuttaa!?
ai se piipittävä ääninen pimatsu?
samaa mieltä,kiva harjoittelupaikka poliitikolle
Keskustan Paulalla oli mahdollisuus ja valtakirja myös selvään lievennykseen salokorvessa, siis vesistöjen ulkopuolella haja-asutusalueella.
Hän ei sitä kuitenkaan halunnut tehdä, siitä alkoi keskustan alamäki - korpivaellus.
Nyt useat puolueet ovat tietoisia jv-asetuksen ongelmista ja haluavat näin vaalien alla kiillottaa maineensa.
3 KAIVOA RIITTÄKööN VESISTÖJEN ULKOPUOLELLA ASEMAKAAVOITTAMATTOMILLA ALUEILLA.
Pienpuhdistamot eivät toimi pakkasella.
Siis oikeesti: jos sinulle tulee vesijohtovesi ja sinulla on WC-pönttö, pesukoneet ja pensselit, eikö ole ihan oikein, että huolehdit jätevesistäsi, ennenkuin ne sellaisinaan laskevat vesistöihin?
Eikö Suomenlahden itäisten perukoiden karmea tilanne ole vuosikymmenien vetkuttelun jäklkeenkään kertonut sinulle yhtään mitään? Eikö sinilevät vesistöissämme huoleta sinua lainkaan? Eikä järjenkäyttö olekaan mielestäsi sallittua?
Toimiiko jätevesilaitos ulkosaariston kalliosaarella, jossa ei ole sähköä, eikä käy lieteautotkaan?
Kolmen sakokaivon omistajana en ole pisaraakaan tiputtanut luontoon tänä kesänä.
sikaliete haisee.
rantapellolla.
Kolmessa kerroksessa.
Lehtomäki yrittää nyt epätoivoisesti selittää tekemisiään. Olisi voinutkin tehdä enemmän mikäli olisi halunnut. Uudella ministerillä on nyt iskun paikka.
Lehtomäkihän on pelkkä kähmijä. Myynyt varmaan itse paskalaitoksia.
.