Sukupuolitauti suuseksin antamisesta?

kysyvä8

Kuinka todennäköistä on tuo, jos vertaa esim. ihan suojaamattomaan yhdyntään? Ja erityisesti siis kun minä (mies) siis vain nuolin naisen alapäätä, haavoja ei ollut kummallakaan.

nimim. yhden yön juttu tuntemattoman kanssa

3

273

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ....................

      50-50, joko sait tai et. Ja muista että kaikki sp-taudit tarttuvat suuseksissäkin, eli testailemaan sitten kun itämisajat ovat kohdillaan..

      • plaaaaaah

        Onpa asiantunteva vastaus, lotossakin mahdollisuudet ovat kai sitten 50-50, joko voittaa tai ei?

        Suuseksissä kaikki taudit tarttuu huonommalla prosentilla.


    • 98689

      suuseksissä voi tartuttaa ihan yhtä huonolla tuurilla taudin. Myös silloin, kun suuseksin antajalla ei ole oireita.... Ihmiset kuvittelevat, että huoletta voi imeskellä, jollei ole oireita. Aina otat riskin! Herpeksestä annetaan myös hyvin paljon väärää infoa, tarkoitan nyt huuliherpestä. Eli jos luet jostain, että tarttuu vain oireillessaan, niin se on väärää tietoa. Tarttua voi muulloinkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      590
      1424
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      43
      777
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      470
      680
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      5
      539
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      34
      519
    6. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      28
      494
    7. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      480
    8. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      39
      477
    9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      151
      438
    10. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      22
      432
    Aihe