Tuntematon Sotilas loistava radiosarja

Aivan fantastinen, anarkistinen, hulvatonta irroittelua. "Politiikan loppu", viides jakso ehkä paras tähän mennessä.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Rahikaisen parittamisbusines ehkä liikaa esillä. Odotan innolla vieläkö Koskela haukutaan pataluhaksi. Lammion kunnianpalautusko viimeisen jakson ässä hihassa?

Äänestä

Just niin. Hyvä oivallus tuo kuinka absurdia olis jos nykyaikana käytäis jatkosodan hyökkäysvaihe. Välittömästi sosiaaliseen mediaan twiittaus:

"Jee...Koskela räjäytti bunkkerin."

Äänestä

Sankaruudesta kertova kolmas osa heikoin. Sen sijaan "Pelko ja viha" (Riitaoja/Lehto) sekä viimeksi kuultu "Politiikan loppu" ovat olleet hyviä. Viimeinen jakso "Debressio" tulee olemaan kiinnostava. Odotan että Koskela pudotetaan jalustalta. Miehistöä hännystelevä humalassa tappelija on huono ihannesuomalaisen malli.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hyvä radio! kirjoitti:

Aivan fantastinen, anarkistinen, hulvatonta irroittelua. "Politiikan loppu", viides jakso ehkä paras tähän mennessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu