Oodi Tehtaanniemelle

"...syyttömän on parempi tunnustaa
syyllisyytensä tekemättömiin rikoksiin...
---
...Maassa jossa massat kärvistelevät rikkaitten
sankareitten edessä...
---
...Kumpi nauraa elämä vai kuolema?"

(Säkeitä Marko J. Niemen "Elämä jolle kuolema nauraa" -runosta)

Tehtaanniemen pitää saada elää!
11148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Hangon pitää saada elää myös, Muuten meistä tulee Tammisaaren periferia.

Äänestä

Laulujoutsen töräyttää lahdelle toitotuksen: minä elän!
Laulujoutsenen tavoin voimme töräytellä torviamme:
haluamme Tehtaanniemelle elämää!
Töräyttelemme, kun ajamme kaupungin talon ohi, hallituksen kokousten aikaan, valtuuston kokousten aikaan, että päättäjät kuulisivat, töräyttelemme, kun ajamme Tehtaanniemen ohi, Regatan ohi ja Appelgrenin tiellä, että ne kuulisivat. Töräyttelemme, että ne tietäisivät, että me haluamme elämää!

Yksityisasunnot ovat Tehtaanniemen kuolema, pimeitä ikkunoita, rajoitettua kulkemista. Hotelli ja uimahalli tuovat alueelle vilskettä, ihmisiä, kokousmatkailijoita, turisteja, lapsiperheitä, elämää! Ihmiset nauttivat näkemästään ja kokemastaan ja kiittävät niitä, jotka sen saivat aikaan. Tehtaanniemen raiskaajille sen sijaan kirotaan, aidan takaa.

Äänestä
  • Töräytellään kaikki appelgrenintiellä villa Liisan kohdalla niin kyhälä kuulee mielipiteemme.

    Äänestä

Semmoinen "Elämä Tehtaanniemelle" -konsertti. Ajatelkaa, jos 100 autoa tööttäilisi yhtä aikaa... Laulujoutsenten laulu on kyllä uljasta!

Äänestä

Töttöröö.

Äänestä
  • mä tiputan housut alas,ja pyllistän ja töräytän !!!!
    hangossa ei taida toimia muu kuin hangon oma fisting ry....

    Äänestä

Just, pelle-annikki onhan sekin kannanotto, mutta minkä asian puolesta?

Äänestä
  • sen asian puolesta,mikä hangossa toimii parhaiten.

    Äänestä

Töttöröö Tehtaanniemelle!

Äänestä

Töttöröö, töttöröö, töttöröö Tehtaanniemen hotellin ja uimahallin puolesta!

Äänestä

Töttöröö - toitotus matkailulle ja turismille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vetoomus kirjoitti:

"...syyttömän on parempi tunnustaa
syyllisyytensä tekemättömiin rikoksiin...
---
...Maassa jossa massat kärvistelevät rikkaitten
sankareitten edessä...
---
...Kumpi nauraa elämä vai kuolema?"

(Säkeitä Marko J. Niemen "Elämä jolle kuolema nauraa" -runosta)

Tehtaanniemen pitää saada elää!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu