Onneksi EU loppuuu rahat pian Ukrainan talouden ja sotatoimien rahoittaminen maksaa jotain 20-50 miljardin euron välillä vuosittain muuten koko Ukraina romahtaa.
Venäjä kun pistää kaasuhanat kiinni pysähtyy se vähäkin Ukrainan teollisuudesta mitä vielä on jäljellä kun terästeollisuus ei pysty toimimaan ilman Venäjän kaasua.
Ukrainan koko talouden täydellinen riippuvuus Venäjästä ei katoa sillä, että EU ja Jenkit sanoo sen katoavan.
Samalla pitäisi EU:lla riittää rahaa kymmenien miljoonien EU työttömien auttamiseen jotka alkavat pikkuhiljaa vittuuntua kun elämä alkaa olla kuin kehitysmaassa vaikka luvattiin, että kunhan kapitalismia kannatat saatpi pennosia enemmän kun muuten. Oma lukunsa on se, että EU työttömät pitäisi saada sodan suuhun puolustelemaan muutaman optiomiljonäärin osakeomistuksia. Vaikka sama kööri on jo heidän kohdallaan pettänyt kaikki lupaukset siitä paremmasta elämästä.
EU loppuu rahat parissa vuodessa
3
61
Vastaukset
- Totuus123
Mistähän EU saa rahaa Ukrainan sotimisen rahoittamiseen kun Saksan talouskin ryskyy alaspäin yli kaksikertaa nopeammin kun on ennustettu:
http://www.uusisuomi.fi/raha/72800-nyt-rysahti-pahasti-kamalia-lukuja
Velkaakaan ei saa lisää enää kovinkaan kauan pari vuotta korkeintaan ja ilman ukrainan miljardikulujakin raha on loppu. EU:lle on sopinut hyvin kommentti että "moottoriin on turha kaataa lisää bensaa mikäli moottori on rikki".
Sitä sitten en tiedä koska mottori on siinä kunnossa että voidaan alkaa rahalla elvyttämään ilman että raha menee hukkaan.- la lahtari
Noh, EU lta ei lopu rahat niin pian kuin Venäjältä. Venäjän talous on Italian luokkaa joten lähinnä naurattaa, eikä juuri kukaan luota Venäjän talouteen mutta EUn kylläkinjoten sen tietää kummalle rahaa myönnetään.
Tuossa juuri Venäjän häiskä ilmoitti ettei Venäjän rahat riitä sotakaluston uusimiseen, pohja hääämöttää.
Sitä vaannedelleen ihmettelen että kun osa Venäjän kansasta elää ryysyissä mutta rahat ohjataan aseisiin. Että sillälailla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1681428
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä411019Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38725- 14650
- 37637
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28632Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver20622Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30577Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17573