ydinvoima työllistää

Parin vuoden kuluttua hyrähtää suomessa käyntiin maailman ydinvoimalaitos.
Se on Olkiluoto 3.
Se työllistää 200 työtöntä työnhakijaa.
Hämeenlinnan prisma tyällistää 250 henkilöä.
Ydinvoimalla on työllistävä vaikutus.
286
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

OL3 antaa nyt jo enemmän työtä Suomalaisille kuin Prismasi. Toivottavasti sinäkin saat jostain töitä, ellei viestisi sitten ole trollausta kuten voisi epäilä.

Äänestä
  • Iso-Roban trollitehdas syöltää skeidaa tänne jatkuvasti. Vauhti vain lisääntyy äänestysten ja vaalien lähestyessä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


työttömänä kirjoitti:

Parin vuoden kuluttua hyrähtää suomessa käyntiin maailman ydinvoimalaitos.
Se on Olkiluoto 3.
Se työllistää 200 työtöntä työnhakijaa.
Hämeenlinnan prisma tyällistää 250 henkilöä.
Ydinvoimalla on työllistävä vaikutus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu