Missä Corega

Minne on kadonnut kauopoista ja apteekeista Corega ptoteesinkiinnitysjauhe? Kaupoissa hyllyt tyhjinä, ja apteekissa sanotaan että ole toimitettu. Tilanne on kestänyt ainakin kuukauden, ehkä pidempäänkin.
9175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

En muista edes nähneeni ikiaikoihin Coregan kiinnitysjauheita myynnissä. Ovat ilmeisesti korvanneet sen kokonaan kiinnitystahnalla jota löytyy lähes joka kaupasta.

Äänestä
  • Myös coregan proteesin kiinnnitystahna loistaa kauppojen hyllyissä poissaolollaan ! Minne on hävinny ? Onko tuotanto seis vai toimitusvaikeuksia ? Se toinen steradent tms. Onnihan täyttä skeidaa

    Äänestä

Ei kunnolliset proteesit tarvitse kiinnitysainetta. Jos proteesi lonksuu, joutuu menemään hammaslääkäriin ja uudelleen pinnoittamaan ne.

Äänestä
  • Onhan ne rahat vietävä hammaslääkärille, eikä kaikenlaisille tahnojen myyjille!

    Äänestä

Maahantuoja ilmoitti ettei ole enää saatavailla.

Äänestä

samaa olen ihmetellyt jo monta kuukautta mikähän on syynä?

Äänestä

Meillä myydään tiskin alta pimeästi salakuljetettua ainetta.

Äänestä
  • Virossa näkyi olevan apteekissa kolmeakin erityyppistä. Siitä vaan tekemään bisnestä. Voisi tulli ihmetellä kun tulee ison laatikollisen kanssa Suomeen.
    Kyllähän noita löytyy suomalaisestakin apteekista. Selasin pikaisesti Yliopiston Apteekin nettiapteekin tuoteluetteloa ja siellä olo Coregalta nii jauhetta kuin kiinnitystahnaakin. Tahnaa löytyy parilta muultakin valmistajalta ja jauhetta yhdeltä toiselta valmistajalta.

    Äänestä

mistä sitä saa ostaa tiskinalta heti ostaisin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lonksuvat tekarit kirjoitti:

Minne on kadonnut kauopoista ja apteekeista Corega ptoteesinkiinnitysjauhe? Kaupoissa hyllyt tyhjinä, ja apteekissa sanotaan että ole toimitettu. Tilanne on kestänyt ainakin kuukauden, ehkä pidempäänkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu