Hiljaa hyvä tulee vai?

Ihmeellisen nopeasti saatiin Paulasta henki pois. Toivottavasti haamu ei pyöri loputtomiin sarjassa. Mutta tämä Heidi-Marianne juoni kestää ihan liian pitkään. Siinä pitäisi alkaa tapahtumaan jo jotain.
5127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Entä montako vuotta on käyty juonta "onko vauvat vaihtuneet" siis Cindyn ja Isababellan... Tai mikä noiden nimi nykyjään onkaan...

Oiskos 3,5 vuotta, ja ratkaisua ei kuulu

Äänestä

Tuo on totta, olen joskus ajatellut että mikäli sarjan kaikista lähes 3000 jaksosta tiivistettäisi leffa, niin eihän siinä olisi kuin jokin 5 leffaa, sarjasta niin paljon on sitä "tyhjää"

Joidenkin juonien kohdalla tosiaan tuli tunne "loppuis jo, ei jaksa enää" pahin tais olla tuo aaro-eero säätö. Yllä mainittu juoni on ilmeisesti unohdettu kokonaan, ja tuskin siihenkään enää palataan ikinä?

Paulaa tuskin tullaan näkemään sarjassa ainakaan muutamaan vuoteen, koska tällä kertaa kuolema oli melko selvä. Joskin Kristiinan/Liisan tapauksessa se oli vielä selvempi, koska alkuperäisen juonen mukaanhan hän kuoli Ismon käsivarsille

Äänestä

Aika nopeesti ja helposti tuo sydänsiirto kävi. Oikeen nauratti, ku kahtoi tota juttua. :DDDD

Äänestä
  • Liian kauan on jo Sepon ryyppyreissukin kestänyt, liekö enään hengissä?

    Äänestä

Huokaus, ja syvä sellanen. Kyllähän on tasonlaskua taas havaittavissa. Toivottavasti edes Paulasta päästiin eroon.

Kari lähetettiin rasvamonttuun Nakkilaan, eli sarjan paras hahmo lähti.

Marianne-pelleily junnaa paikallaa jo toista vuotta(?).

Hihhulinelikko, etenkin tämä Elias-Lari jauhaminen on umpi väsyttävää ja rasittavaa ja kaikkea niiden väliltä.

Miten Sebastian sattuu joka ikinen kerta tulemaa paikalle kun Moonika on jossain. Samaa paskanjauhantaa tämäki kuvio kaikenaikaa.

Käykö aikuisen sydän tuosta noin vain suoraa lapselle? Aivan käsittämättömältä vaikuttaa tämäkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei jaksa kirjoitti:

Ihmeellisen nopeasti saatiin Paulasta henki pois. Toivottavasti haamu ei pyöri loputtomiin sarjassa. Mutta tämä Heidi-Marianne juoni kestää ihan liian pitkään. Siinä pitäisi alkaa tapahtumaan jo jotain.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu