Saksa käyttää hyväkseen koko eu-aluetta rahapolitiikallaan.
Aikoinaan saksa kiristi muilta eu-mailta keskuspankin itselleen! Rakennuksen historiakin on mielenkiintoinen ja kuvaa hyvin saksa ikiaikaisia valtapyrkimyksiä.
Aikoinaan saksa kiristi muilta eu-mailta keskuspankin itselleen! Rakennuksen historiakin on mielenkiintoinen ja kuvaa hyvin saksa ikiaikaisia valtapyrkimyksiä.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Eurot virtaa kohti Saksaa ja me olemme maksajina, kuten muutkin euromaat,tyhmyydestä sakotetaan,
on syytä muistaa että
euro ei ole kansan valitsema.
Kiitos Lipposen ja Niinistön.
Eurovaluuttaan pakkoliittäminen oli typerin moka suomen historiassa.
Petoksella se tehtiin kansalta mitään kysymättä. Jokatapauksessa kansa joutuu kärsimään seuraukset ja maksamaan viulut vaikka nälällä ja vilulla .
Saksa rohmusi eu-keskuspankin kaasukammiosuunnittelukeskukseensa. Nyt se imee kuiviin koko "rauhanalueensa".Kansat ja kansakunnat eivät voi enää mitään tuolle"rauhanomaiselle uusnatsismille".
Sinisilmäinen suomi ei ole ainoa uhri ja kynnysmatto. Muut ovat isompia, mutta natsismi on muuttanut muotoaan, kuin kamelenotti.
Suon sen Saksalle, kun ainoana auttoi meitä boshevismin saatänallista hyökkäystä vastaan - ajatellaanpa , jos 1944 oli syntynyt Neuvosto-Suomi ...prkkle!
Mitä hyvää joku voi nähdä natsien toimissa? Sinä olisit varmaan sopiva kohenkilö niiden "lääketieteellisiin kokeiluihin".
Oliko Suomen pelastaminen paha asia Sinun mielestäsi.? Haluaisitko,että olisit elänyt bolshevistisessa Neuvosto-Suomessa kurjuudessa?
Käsittämättömiä tuollaiset letkautukset yllä.