Hurutlinna myynnissä!

Kaupunki myymässä vanhaa historiallista taloa inhan tehtailta.Vautsi,että on hieno ainakin ulkoapäin.Sisällä ei ole tullut koskaan käytyäkään.Hinta on mielestäni halpa.Kaupaksi menee varmaan nopeaa.Maapohjan omistaa Fiskars oy,että nyt on kyse vain pelkästä talosta.

Pistäis harkintaan,jos olis ylimääräistä hynää.
7426
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kyllä joku paluumuuttaja sen vielä ostaa=)

Äänestä

Juu siinä on paluumuuttajille hyvät yksiöt :)

Äänestä

Kyseinen kohde on museoviraston suojelukohde sekä kuntokartoitusta ei ole tehty, Yksi seinistä on aivan laho kun kävin kastsomassa, kustannus arvio voi muuttua noin 80 tuhatta 100 tuhatta sekä mitä muuta sitten kyseinen kohde sisältää. Taitaa olla aikamoinen homepesä ja ongelmakohde.

Äänestä
  • avasitko tiellä olevan puomin ihan itse vai tuliko vartiontifirma näyttämään?

    Äänestä

Tehkää lahjoitus jollekin firmalle kuten Pannkkitalo ja bulvaani osataja myy heti edelleen , Sitten heti myynnissä yli 330.000e näin sitä seurakunta lahjoittaa yhden osakkeen hinnalla n 90.000e kummaa taloudenpitoa seurakunnassa. Renikoita vaan toisilleen jaetaan ja verovaroin hankittuja kiinteistöjä menee kuin lipan alta ja ilaman remonttia, tuottavat osakkeet lahjoitetaan....

Äänestä

Ostaiskohan paluuyrittäjät ;) ?

Äänestä
  • Tehkää siitä avohoitola. Syrjäytetyille osaaville, ja muualta muuttaneille.Jotka ei ole edes naimisis sukulaisensa kanssa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Täti moonika kirjoitti:

Kaupunki myymässä vanhaa historiallista taloa inhan tehtailta.Vautsi,että on hieno ainakin ulkoapäin.Sisällä ei ole tullut koskaan käytyäkään.Hinta on mielestäni halpa.Kaupaksi menee varmaan nopeaa.Maapohjan omistaa Fiskars oy,että nyt on kyse vain pelkästä talosta.

Pistäis harkintaan,jos olis ylimääräistä hynää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu