Akupunktio

Moi,

otteka käyneet joskus akupunktiohoitajan vastaanotolla, kokemuksia? Itellä selkäkivut.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Suosittelen ainakin kerran kokeilemaan. Minulla hoidettiin olkapäätä akupunktuurilla ja koin saavani siitä apua.

Äänestä

Myös laitettu akupunktioneuloja. Auttaa kyllä, niillä pystyy rentouttamaan lihaksia. Mulla laitettu esim trapetsilihaksiin. Selkää on myös hoidettu laittamalla kolme neulaa päälakeen. Myös se poisti selästä kiristyksen. Mielestäni toimii hyvin muiden hoitojen tukena. Itselläni myös selkäkipuja, itseasiassa ihan niskasta häntäluuhun asti ongelmia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Leila68 kirjoitti:

Moi,

otteka käyneet joskus akupunktiohoitajan vastaanotolla, kokemuksia? Itellä selkäkivut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu