Mielenkiintoinen tilanne
hgkghkh
1<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Hauskat ilmeet juontajalla.
Vaatetus viestii pyrkimyksestä näyttää modernilta länsimaistyyliseltä naiselta, mutta ilmeet kertovat täydellisestä järkytyksestä, kun hänen poppaukkonsa kyseenalaistetaan.
Eipä siinä, onhan meillä Suomesakin ääriuskovaisia, mutta tuskinpa kukaan heistä noin pillastuu näkemyksestä, ettei Jumalaa ole olemassa. Puhumattakaan, että ne kaikkein pahimmat hihhulit olisivat tv-ohjelmien juontajia.
Ja Egypti ei edes ole pahimmasta päästä ja media-alalla tyypillisesti on saatu kansainvälisiä vaikutteita ja oma kiihkoilu vähän laantunut. Tosin ei pidä paikkaansa hyysäyskiihkouskovaisuuden kanssa Suomessakaan. Suomen uusi uskonto onkin "suvaitsevaisuus".