Stubb väittää että eduskunnassa velloo russofobia

Stubb yrittää rauhoitella villiintyneitä lapsia lastentarhassa.
1393
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Tulevaisuuden ongelmista järki puhe olisi russofobiaa. Kumpa hänkin alkaisi puhua asiaa venäläisten suomesta ostamien tonttikauppojen purkamisesta !!!

Ja sitä lakia, jonka alla ne järjettömät kaupat on tehty, PITÄÄ MUUTTAA VÄLITTÖMÄSTI, koska ne on sen verran järjettömiä touhuja olleet !!!

Äänestä
  • STUBBIN PANIKOINTI NAURATTAA MAAILMALLA!

    Arandan ruotsalaisten matkustajien provokaatio osui ja upposi. Aranda oli tunkeutumassa Venäjän laivaston sukellusvenetestin keskelle ja sai kehoituksen siirtyä turvallisuussyistä loitommalle. Koska Aranda ei vastannut varoituksiin kävi venäläinen osapuoli tunnistamassa ettei kysessä ollut NATO:n vihamielinen hyökkäys.

    Stubb kiiruhti Ilta-Sanomat luettumaan julistamaan vihaansa kansainväliseen mediaan. Onneksi Puolustusvoimat ja Ulkoministeriö palauttivat kakaran ruotuun...

    Äänestä

Sen on pyhä kokoomukselainen ryssäviha. Stub ja kaverit ovat sen loihtinet esiin eikä pullon henkeä enää saada takaisin ennen kuin viimeisenkin ryssä kurkku on leikattu aitoon Isis tyyliin.

Äänestä
  • Suomen Kansallistietäjä on saanut Auringosta Jeesukselta Kristukselta tulevaisuutta koskevan tiedon, jonka mukaan asianosaiset venäläiset henkilöt saavat mahdollisuuden purkaa tonttikauppansa seuraavan kolmen vuoden aikana. Vaan nähtäväksi jää että onkohan vaan tontin alkuperäisellä omistajalla kuitenkaan enää tarpeeksi varallisuutta luovuttaa kauppasummaa takaisin venäläiselle ostajalle. Mutta väitän että jokatapauksessa aivan kaikki Suomen rajojen sisäpuolella olevat maa alueet tulevat kuulumaan suomalaisille.

    Niin olihan saatanan huono kauppa, toteaa vielä venäläinen kun törmää autollaan rajalla olevaan näkymättömän "Determist"energian tullipuomiin.

    Äänestä

"Stubb yrittää rauhoitella villiintyneitä lapsia lastentarhassa." - Tai sitten apinoita elintarhassa.

http://youtu.be/209jMVtrA2U

Ja mitään tuollaista ei tulee YLEltä enää...

Äänestä

Se russofobia riehuu suomalaisessa mediassa. Iltapäivälehdet keksivät juttuja esimerkiksi venäläisten tonttikaupoista.
Ahvenanmaan maanomistujuttu oli alkujaan vuodelta 1947 Pariisin rauhansopimuksen jälkeen. Venäjän presidentillä Vladimir Putinilla ei ollut asiaan mitään osaa. Suomalainen media suoraan sanottuna valehteli asiassa.
Mikä tällaisen valheellisen viestinnän taustalla oikein on?

Äänestä

Stubbi on myös käynyt ulkomailla haukkumassa itse Venäjää
useaan otteeseen.

Äänestä

Putin on terrroristi.

Äänestä
  • Kyllä sanoi paikalleen PM Stubb.Myös eduskunnan edustamassa kansassa esiintyy tuota
    kyyryssä pelkääjien russofobiaa,ei tosin niin paljon kuin he itse antavat mölinäl-
    lään ymmärtää.Russofobiset kyyryssä pelkääjät ovat selvä mölinävähemmistö Suomessa.
    -Niin pitää ollakin.

    Äänestä

Luojan kiitos iltapäivälehdistä, jotka antavat taviksillekin mahdollisuuden tiedostaa.

Äänestä
  • Eläköön Stubi - lööppien herra.

    Äänestä

Tuokin saatana valkopesee nyt käsiään kaikista kataluuksista ja ruplalla myydyn moraalinsa kauaskantoisista jäljistä. Perkeleen kettale joka pitää pistää postipaketissa moskovaan ilman palautusosoitetta, syököön Putin vaikka iltapalaksi koko paskan ja tukehtukoon sitten siihen,.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


stubbnanny kirjoitti:

Stubb yrittää rauhoitella villiintyneitä lapsia lastentarhassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu