YLE:n keskustelu on ohjattua. Kommentit, joilla voitaisiin nykyisen Suomen hallinnon toiminta saattaa kyseenalaiseksi tai viimevuosien hallinnon toiminta, jätetään julkaisematta. Tosiasioihin perustuvat kommentit viimeisten hallitusten toiminnasta tai niihin liittyvästä muusta toinnasta jätetään julkaisematta kun kommentin painoarvo suuri.
YLE.n pitäisi olla kaikille verotettaville suomalaisille ja siis maksajille avoin ja puolueeton. YLE on nyt tietyn suomalaisten osan media ja tämä tietty suomalaisten osa hallinnoi osin YLE.n kautta suomalaisia ja harjoittaa taitavaa mielipiteen muokkausta.
Eipä taida tässä ihmiskonstit auttaa.
YLE.n pitäisi olla kaikille verotettaville suomalaisille ja siis maksajille avoin ja puolueeton. YLE on nyt tietyn suomalaisten osan media ja tämä tietty suomalaisten osa hallinnoi osin YLE.n kautta suomalaisia ja harjoittaa taitavaa mielipiteen muokkausta.
Eipä taida tässä ihmiskonstit auttaa.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kyllä se taitaa noin olla. Ilmeisesti suuri osa toimittajakunnasta omaa jonkunlaisen kulttuurimarxismin hapattaman maailmankatsomuksen ja katsoo asioita näinollen jonkinlaisen "humpuukihumanismin" hengessä. Voi olla että toimittajiksi hakeutuvat persoonatyypit, jotka ovat keskimääräsitä alttiimpia em.hapatukselle.
Mutta vaikka persoona olisi miten hapatettu, niin silti jossain syvällä ihmismielessä on vaistomainen kyky tunnistaa totuus valheesta. Kun tällainen persoona kohtaa esim. jossain tekstissä totuutta, niin hän käy pelkäämään sen paljastamista. Tämä valheen kulttuuri ohjaa ja suojelee itse itseään, ja usein sitten aivan suurimmat johtajat ovat aivan kuin ihmeissään, etteivät he edes (muka) tienneet tallaista systemaattista sensurointia tapahtuvan.
Ylen on ostanut jo ajat sitten aivan muut tahot kuin suomalaiset. Sama on Hesarissa. Älkää uskoko MITÄÄN MEDIAA, varsinkaan tässä talousongelma/tautiepidemia/sota/maasta-tai-maahanmuutto/lama/uskontojen-leviämis/terrorismi -tilanteessa. Uskokaa vain ja ainoastaan omaa bs(härän jätös)-detectorianne. Se on tarkka ja ei koskaan valehtele. Tuhlaatte vaan aikaanne jossain Ylen keskustelupalstoilla, ei ne mitään oikeaa paljasta tai kerro, koska eivät voi. Kaikkeen on syynsä, kuten tähän "herätetään huomiota muualla, jotta voidaan hiljaa salassa suhmuroida muualla" -tilanteeseenkin.
Laittakaa huutolaatikko laulamaan ylen sivuilla ja kertokaa uutisia siellä. Keskutelu on siellä vielä sallittu.
Ylen huutolaatikko suodattaa sivuraiteille kaikki epämieluisat mielipiteet vaikkaan ne eivät rikkoisi sääntöjä. Se on umpkiero systeemi. Minä lennän huutolaatikosta roskalaatikkoon, jossa kyllä tekstini näkyy, mutta ei sitten paljon muuta. Kirjoittelu jatkuu jossakin, minne minulla ei ole asiaa.
Mites toi kunnianloukkaus?!,
Pidän itseäni ihan tavallisena suomalaisena, mutta Stillerin ja Tervon mukaan olen rasisti, varmaan monet muutkin ovat kokeneet näin.
Kun kaverit haukkuu ihmisiä verovaroilla rahoitetussa mediassa, olisiko tämmöisessä tapauksessa ryhmäkanteen paikka ?
Ei ole mikään ihme kun YLEen ei voi enää luottaa kun persut on mennyt sinnekin huseeraamaan,historian suurimman ja katalimman vaalipetoksen tehneen perussuomalaisten mies Kimmo Kivelä on Ylen hallintoneuvoston puheenjohtajana,sen takia ylen uutiset on mitä on kun nämä äänestäjien pettäjät on nyt Ylessä puhumassa paskaa ihmisille.