Sotatila sopii ylläpidolle

Jos teillä olisi yhtä isot aivot kuin minulla, niin tajuaisitte, että meidän kannattaisi pikemminkin liittoutua keskenämme, kuin sotia toisiamme vastaan. Käytän poikkeuksellisen paljon sanoja, että tajuaisitte, mistä puhun.
2471
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Tämä ajatus tuli mieleeni, kun joku feikki-kylmis teki tappouhkauksia alkkis-palstalla ja rupesi myymään jopa spermaansa täällä S24:lla. Mua vain huivittaa, en koe uhkana.

Äänestä
  • Minuakin huvitti se yksi kirjoitus. Kukakohan se mahtoi olla joka sen laittoi.

    Äänestä

En puhu joistain yksittäisten osioiden luotseista, vaan oikeasta ylläpidosta, johon itsekin kuulun. Se sopii heille, että sodimme toisiamme vastaan. Mitäs, jos liittoutuisimme?

Äänestä


  •  V  kirjoitti:

    Kylmäkäsi hyökkää aina kopioita/covereita vastaan, mutta kerrankin voin saada Kylmiksen maistamaan omaa lääkettään! Verratkaa:

    http://www.youtube.com/watch?v=l4BKAF9HWW8

    Toi oli kova isku. En ole täydellinen ihminen. En ole edes ihminen, tiedän sen itse.

    Äänestä

  • Juu. Ylläpidossa olet kyllä, mutta et Suomi24.fi ylläpidossa. Seriffinä ehkä...(epävarma, vaatii vahvistuksen) Yksi profiili ainakin lähti liukkaasti, kun aloin vähän hörkkimään... Minulla on myös pari muuta saittia tarkassa seurannassa, erittäin tarkassa seurannassa. Kiristin myös tietoturvametodeja. ei siitä sen enempää.

    Äänestä

  • Ihmisten reaktiot nimimerkkiä 'Kylmät kädet' kohtaan kertoo äärimmäisestä vihasta ja katkeruudesta. Jos voitaisiin jotenkin kohdata ja keskustella, mistä se viha johtuu? Oikeasti olen sympaattinen. Mulla on kummilapsiakin.

    Äänestä

  • Kylmät kädet kirjoitti:

    Ihmisten reaktiot nimimerkkiä 'Kylmät kädet' kohtaan kertoo äärimmäisestä vihasta ja katkeruudesta. Jos voitaisiin jotenkin kohdata ja keskustella, mistä se viha johtuu? Oikeasti olen sympaattinen. Mulla on kummilapsiakin.

    Nimimerkilläni myydään huumeita, spermaa ja mua väitetään jatkuvasti kuolleeksi. Mistä se johtuu? Ketä olen loukannut?

    Äänestä

  • Kylmät kädet kirjoitti:

    Nimimerkilläni myydään huumeita, spermaa ja mua väitetään jatkuvasti kuolleeksi. Mistä se johtuu? Ketä olen loukannut?

    Suomi24:lla kirjoittaa vähintään 4 eri Kylmistä. En ottaisi siis henk.koht.

    Äänestä

  • Kylmät kädet kirjoitti:

    Ihmisten reaktiot nimimerkkiä 'Kylmät kädet' kohtaan kertoo äärimmäisestä vihasta ja katkeruudesta. Jos voitaisiin jotenkin kohdata ja keskustella, mistä se viha johtuu? Oikeasti olen sympaattinen. Mulla on kummilapsiakin.

    No kohdatAan ja keskustellaan.

    Äänestä

  • dkdidlg kirjoitti:

    No kohdatAan ja keskustellaan.

    Otanko moran, vai tarvitsenko järeämpää? Painissa et tule pärjäämään.

    Äänestä

Olen valmis sotatilaan, oletteko te?

Äänestä
  • Mitä se tarkoittaa käytännössä?

    Äänestä

  •  V  kirjoitti:

    Mitä se tarkoittaa käytännössä?

    Miltä automatisoitu tor-node-hyökkäys kuulostaa? Häiriköt saisivat maistaa omaa lääkettään kymmenkertaisesti.

    Äänestä

Kylmäkäsi on todella vihamielinen alkuperäisiä vakioita kohtaan. Esim. ne ohjeet, mitä se antaa aloitteleville kirjoittelijoille. Tulee kuva, kuin se vihaisi meitä täydestä sydämestään.

Äänestä
  • Ette ansaitse vihaani. Pidän teitä saastana.

    Äänestä

  • Kylmät kädet kirjoitti:

    Ette ansaitse vihaani. Pidän teitä saastana.

    Nakkisormi kuului puhelimesta. Kaikkea sen kaljun homon mielessä liikkui. Häntä kuitenkin pidän edelleen kovempana tyyppinä kuin kylmäkättä. Toki muistan että saatoit olla jarppa nimimerkki mm palstalla.

    Äänestä

Kato kylmiski oli täällä eilen yöllä... touhusin ihan muuta. Jos olisin tiennyt että hän oli täällä olisin oitis rientänyt koneelle ja oltais taas vaihdettu muzakipaleita.

Teen toki automatisoitu kotkonen-hyökkäys. Tutustun itsekin siihen ohjelmaan, jonka laitoit kesällä tänne. Vähän vaikeaa, koska en ymmärrä hirveesti noista, mutta olen nopea oppimaan.

ps. Palkkamurha maksaa viisinumeroisen summan. Velaperintäänkään ei lähdetä mistään satasista, kun puhutaan ammattilaisista. Asekin maksaa hiuka enemmän kuin 200€.

ps2.kylmis on hengissä ja välillä nauttii nobiskaa. Kiva tyyppi, mitä minä olen sen kanssa "jutellu" Tule toki illalla ylex chattiin. En ole wasp jos näin toivotaan.

Äänestä

Ei sinulla ole isot aivot, sinulla on muuten vaan turvoksissa oleva iso pää. Mitä tulee aivoihisi, ne on ryyppäämällä ja sekakäytöllä käytännössä entiset. Myönnä jo, olet kumipää.

Äänestä
  • Näkisitpä sen tyypin selvinpäin sillain, ettei edes edellisenä päivänä ottanut mitään. Hoipertelee kuin heikkopäinen ja tuijottaa silmiin kummallisesti, kuin apua pyytäen.

    Äänestä

Kylmäkäsi puhui niin toisin sanoin kuin olla ja voi. Hän esim. sanoi tietokoneetonta ja netitöntä juoppoakin ylläpitäjäksi. Eli tässäkin tapauksessa varmaan tarkoitaa meitä kirjoittajia.

Äänestä

Niin sopii että vit.tuttaako kun sopii sota

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Kylmät kädet kirjoitti:

Jos teillä olisi yhtä isot aivot kuin minulla, niin tajuaisitte, että meidän kannattaisi pikemminkin liittoutua keskenämme, kuin sotia toisiamme vastaan. Käytän poikkeuksellisen paljon sanoja, että tajuaisitte, mistä puhun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu