Hei
Olen tuomassa uutta Mersua Saksasta mallia 2015 ja tiedän että Veho EI ota mallia Suomen tuontimallistoon, joten miten tässä yhteydessä menee autovero.
Voiko tulli laskea autoveron tällöin samaan tyyliin kuin se laskee kaikille virallisen maahantuojan autot, eli auton veroton hinta rahti alv co2 mukainen autovero (ilman verrokki hintaa Vehon lasipalatsissa)
Uusi Mersu - Veholla EI verrokkia
4
236
Vastaukset
- tullitäti
mikset lue tullin sivuilta kyseisestä asiasta,siellä kun kerrotaan ihan selvällä suomenkielellä miten se auton arvo määritetään.
- turisti2014
kyllä tulli arpoo autolle verotusarvon, joka ei perustu mihinkään. Näinhän se maailman paras tulli tehnyt Eu sääntöjen
vastaisesti jo yli 10 vuotta. - ex-volvo
turisti2014 kirjoitti:
kyllä tulli arpoo autolle verotusarvon, joka ei perustu mihinkään. Näinhän se maailman paras tulli tehnyt Eu sääntöjen
vastaisesti jo yli 10 vuotta.Joo kyllä suomen tullimiehet jonkun hinnan keksii........vaikka sitten arpomalla
- todennäköisesti
Verrkkkihinta on CL mallin AMG:n hinta kaikilla herkuilla. Sen mukaan maksat verot
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei215614- 531705
- 211183
- 691027
Mitä teet nainen
Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,53997Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa
Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom162968- 48918
Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle57910Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.129906Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?
Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️58858