Kumpi autoista oli uutena teknisesti parempi?
Chevrolet Caprice Classic vm 1990
Ford Crown Victoria vm 1990
Hähä! :D
Chevrolet Caprice Classic vm 1990
Ford Crown Victoria vm 1990
Hähä! :D
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
helvetin tylsiä laatikoita, miksi vertailla
Oli aikoinaan eräässä ulkomaalaisessa lehdessä vertailu, mutta en nyt muista missä.
Taisi olla Chevrolet Caprice Classic uudella korimallilla ja Ford LTD samalta vuodelta.
Täytyy etsiä netistä...
Mi Mecanica Popular: Cuerra De Autos
Kieli on Espanjaa...
Ford tietysti
Eiköhän nuo teknisesti ihan yhtä uudistettuja vanhanaikaisia,jos moinen ilmaisu olemassakaan.
Liekö tuo Chevy jo sitä äly rumaa munanmuotoista muovipulkkaa jo mitä tarkoitat vai hienompaa vanhempaa koria?Siinä ja siinä tuo muodonmuutos vm.
Henkilöauton ja Farmarin korimallit muuttuivat eri aikaan.
Sitä vanhempaa sai jopa 2 ovisenakin HT mallina!
Muutenhan nuo tukevin tolpin neliovisia molemmat.
Henkilökohtaisesti Ford kiinnostaisi ihan oikean jenkkiauton näköisenä ja pitkän mallikaaren lastentauditkin oli jo karsiutuneet,toki niitä on vanhassa romussa jo pitkä lista,riippuen yksilöstä.
Poliisikäytössä olivat jenkeissä suosittuja!
Konehuoneessa molemmissa V8 tai Chevyyn taisi saada myös V6 mikäli halusi ja iskutilavuuskin V8 suht sama kuten varustelukin eli makuasia tuo kumpi "parempi",mitä se "parempi"sitten lieneekään??
Vanhoja "romuja"jo molemmat mikäli Suomi autoja jahtaat eivätkä enää ihan ruosteettomia ja sähkömurheita ym" teknisen kehityksen" tuomaa laatikko moottorimurhetta odotettavissa.
Terv -78 Caprice Classic ha ex-omistaja.
tietysti
KYLLÄ MÄ CROWN VICTORIAN VALITSISIN ON SELVÄSTI AINA NOISSA JENKKILEFFOISSA POLIISIEN TAI TAKSIEN SUOSIKKI
Yleensä taitaa Ford olla edistyksellisempi GM:n verrattuna, no noi kaks on minusta melkein sama asia. Laadusta en tiedä, kumpi on parempi.
Hienoja autoja vaikka 10v on kulunut! Kumpikin on hyvä auto. Pitkää ikää edelleen liikkuville!