Kahvin (kofeiinin) korvaus

Moi

Minulla on kofeiiniriippuvuus, päivä ilman kahvia aiheuttaa kuolettavan päänsäryn.
Parin viikon päästä edessä on sitten matka, jonka aikana ei ehkä ehdi/pysty saamaan kahvia.

Otanko mukaan jotain energiajuomia tai marssinko apteekkiin ostamaan kofeiinipillereitä?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tee on yksi millä voit kokeilla korvata kahvia luulen että erilaiset jääkahvit voisivat toimia kohdallasi paremmin kuin energiajuomat?

Sinä kumminkin tiedostat että sinulla on addiktio. Ehtisit yrittää ainakin tässä vähän totuttamaan kehoasi pienempiin kofeiinimääriin ja päänsärkyä ei tulisi sitten ehkä lainkaan. Muista juoda myös paljon vettä, aloit juomaan vähemmän kahvia tai et.

Äänestä

Vihreä tee auttanee myös.

Äänestä

Ota mukaan neskahvia. Pyydät vain ketettyä vettä niin sillä kyllä pärjää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Koffeeiini kirjoitti:

Moi

Minulla on kofeiiniriippuvuus, päivä ilman kahvia aiheuttaa kuolettavan päänsäryn.
Parin viikon päästä edessä on sitten matka, jonka aikana ei ehkä ehdi/pysty saamaan kahvia.

Otanko mukaan jotain energiajuomia tai marssinko apteekkiin ostamaan kofeiinipillereitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu