S--aatanan olemassaolo

Uskovatko adventistit s--aatanan olemassaoloon?
Millainen kuva adventisteilla on s--aatanasta?
Mitä muita keinoja adventisteille opetetaan selviytymään s--aatanasta kuin sapatin pyhittäminen?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hei-

Saatanan olemassa oloon uskotaan yhtä varmasti kuin kirveen silmäänkin ja Jeesukseen.

Itse tämä ja joukko muita on se langennut enkelikunta- Juud 6, 2 Piet 2:4, mm.
Raamatussa on kymmeniä mainintoja tästä mr. "Huusta" ja miksi "adventistit" eivät siihen sitten uskoisi.

Siunauksia
Jari Laurila
keskustelija

Äänestä
  • Teoreettisella tarkastelulla ei selviä kymmenien naisten houkutuksilta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


musta-aukko kirjoitti:

Uskovatko adventistit s--aatanan olemassaoloon?
Millainen kuva adventisteilla on s--aatanasta?
Mitä muita keinoja adventisteille opetetaan selviytymään s--aatanasta kuin sapatin pyhittäminen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu