Natoon

Itä trollit koittaa hämmentää keskustelua ja jakaa koko ajan idän mielistely kirjoituksia ym. Nyt trollien harmiksi Ruotsalaiset ei katsonut läpi sormien idän touhuja joten se harmittaa trolleja, ja kiinni jäämisen pelko.
1972
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Ruotsalaistutkija Tomas Riesin mukaan on todennäköistä, että maan armeija on jo löytänyt Tukholman saaristosta jotain, mutta ei halua kertoa siitä.

Äänestä

Kyllä on ihmettelemistä tuon naapurimaan psykopaatin jutuissa. kauhea hinku sotimaan. Oli Puolalle ehdottanut Ukrainan jakamista. Tältä tyypiltä voi odottaa mitä tahansa.

Tyyppi on arvaamaton ja vaarallinen.

Natoon ja pian!

Äänestä
  • Uskotko mediaa noin sinisilmäisesti? Oletko tutustunut venäläisten lehtien mielipiteisiin?

    Äänestä

  • onmuitakinkunnato kirjoitti:

    Uskotko mediaa noin sinisilmäisesti? Oletko tutustunut venäläisten lehtien mielipiteisiin?

    Kerrohan joku venäläinen lehti, johon kannattaisi tutustua. Mielelläni niitä lukisinkin.

    Mitään Putinin hallinnon valvonnassa olevaa 'virallista' Venäjän ääntä ei kannata tyrkyttää. Niin sinisilmäinen en ole, että niitä uskoisin. Et kai sinäkään?
    Onko vielä joku aiemmin toimineesta vapaista medioista olemassa?

    Venäjän kieltä en valitettavasti osaa, joten sekin rajoittaa. Englanniksi onnistuu, mutta mieluiten tietysti suomeksi.

    Äänestä

  • Voisinpa lukeakin kirjoitti:

    Kerrohan joku venäläinen lehti, johon kannattaisi tutustua. Mielelläni niitä lukisinkin.

    Mitään Putinin hallinnon valvonnassa olevaa 'virallista' Venäjän ääntä ei kannata tyrkyttää. Niin sinisilmäinen en ole, että niitä uskoisin. Et kai sinäkään?
    Onko vielä joku aiemmin toimineesta vapaista medioista olemassa?

    Venäjän kieltä en valitettavasti osaa, joten sekin rajoittaa. Englanniksi onnistuu, mutta mieluiten tietysti suomeksi.

    http://keskustelu.suomi24.fi/node/12128677
    Onko koroljov väärässä?

    http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288754818723.html?pos=ok-kmt
    Suomi tukee terroristeja?

    Miten vain, mutta en lähtisi vielä natoon.
    http://www.globalfirepower.com/

    Äänestä

Puolustusliiton vastustaja on vain trolli (tollo). Kyllä hyvän elämän Naton täytyy olla mahdollista ja hyvän elämän kallio on puolustusliitto demokraattisten maiden Nato. Hyvän elämän turva on Nato. Hyvän elämän mahdollisuutta ihan oikeaa Natoa ei saa ottaa pois, vaan kynsin hampain täytyy kuulua ja liittyä Natoon. Venäjä ottaa äkkiä orjuuteen jos ei kuulu Natoon. Ole Nato. Olethan kiltti ja aina kannatat Natoa!

Lännessä on kaikki paremmin kuin orjuudessa NL (jatkuvassa murhaamisessa).
Vaalien korvaaminen ampumalla niskaan kun et äänestä paholaista on sairasta.
Ne tulevat tänne ja tappaa kaikki ottaakseen kaiken hyvän itselleen lännestä.
Suomi on vain LÄNSI. Käärme lammasten vaatteissa yrittää erehdyttää meitä pois Natosta. VAIN kun pirullinen aikomus on liittää lisää orjia paholaiselle.

Äänestä
  • Nato on amerikkapohjainen. Bush on julistanut kaikki ne terroristeiksi, jotka eivät ole amerikan puolella. Jos autat terroristia, olet itse terroristi. Ovatko siis natoon liittymistä vastustavat suomalaiset terroristeja?

    Äänestä

  • kysymystiesmonesko kirjoitti:

    Nato on amerikkapohjainen. Bush on julistanut kaikki ne terroristeiksi, jotka eivät ole amerikan puolella. Jos autat terroristia, olet itse terroristi. Ovatko siis natoon liittymistä vastustavat suomalaiset terroristeja?

    Vastaavasti voi kysyä, onko Natoon liittymistä kannattavat siis Venäjän vihollisia.
    Näinhän tuosta korkean venäläisen sotilaan lausumasta voisi päätellä. Vai miten se käytännössä eroaa tuosta Bushin lausunnosta koskien terrorismia, joka tuhosi WTC:n rakennukset?

    Äänestä

  • Vastakysymys kirjoitti:

    Vastaavasti voi kysyä, onko Natoon liittymistä kannattavat siis Venäjän vihollisia.
    Näinhän tuosta korkean venäläisen sotilaan lausumasta voisi päätellä. Vai miten se käytännössä eroaa tuosta Bushin lausunnosta koskien terrorismia, joka tuhosi WTC:n rakennukset?

    Niin. Amerikka itse tuhosi omat rakennuksensa ja hyökkäsi afganistaniin pelastaakseen heroiinin maailmanmarkkinahinnan.

    Äänestä

  • totuus?ko? kirjoitti:

    Niin. Amerikka itse tuhosi omat rakennuksensa ja hyökkäsi afganistaniin pelastaakseen heroiinin maailmanmarkkinahinnan.

    Korjaan: Tehdäänhän unikosta muutakin kuin huumeita?

    Äänestä

  • totuus?ko? kirjoitti:

    Niin. Amerikka itse tuhosi omat rakennuksensa ja hyökkäsi afganistaniin pelastaakseen heroiinin maailmanmarkkinahinnan.

    Höpsistä. Venäjän toimeksiannostahan ne tornit tuhottiin, ja rahoituksella. Tämä väite on enemmän totta kuin nuo sinun kumpaonenkaan.

    Kun Afganistanin sodan aloittaneet venäläiset olivat saaneet turpiinsa ja paenneet Afganistanista, niin tarvittiin joku rauhoittamaan tilanne. YK, Suomi mukana sitä yekemässä. Venäjää ei tietystikään hyväksytty, kun oli sodan aloittanut. Yleensäkään venäläisiä ei haluta mihinkään 'auttamaa', kun niillä on paha tapa jäädä autettavien 'avuksi' lopullisesti. Ja sitä paitsi Venäjä on yleensä kriisien ja sotien aloittaja, joten....

    Äänestä

Idän trollit yritti syöttää tietoa jonka mukaan Hollannin sukellusvene pyörii Suomen ja Ruotsin vesillä.

Äänestä
  • Ties vaikka olisikin niin. Mutta "valitse puolesi"...

    Äänestä

Näin yritti. Mutta kaikki tietää että Länsimaille riittää että pyydetään vierailu/huolto käyntiä. Ei tarvitse hiipiä kun itä veneet tekee. Idän toimet ovat suorastaan röyhkeitä. Niihin tulee vastata jotenkin.

Äänestä

Venäjän trolliarmeija eli nimettömät verkkohäiriköt levittävät propagandaa ja terrorisoivat keskusteluja nettifoorumeilla sekä sosiaalisessa mediassa. Trollit levittävät Kremlin viestejä Venäjän toimista Ukrainassa esimerkiksi Twitterissä ja Facebookissa sekä pyrkivät muokkaamaan mielipiteitä.

Viestien tulva on loputon: brittilehti The Guardian on kertonut saaneensa kymmeniä tuhansia trolliviestejä Ukrainan sodasta kertovien verkkojuttujensa yhteyteen. Suomessa Venäjä-trollien kohteeksi ovat viime aikoina joutuneet muiden muassa kyberturva-asiantuntija Jarno Limnéll ja puolustusministeri Carl Haglund(r).

Venäjän valtion osuudesta trollailuun ei ole todisteita, mutta verkkohäiriköiden viestien sisältö tukee Venäjän informaatioagendaa, sanoo Puolustusvoimien tutkija Saara Jantunen.

Valeprofiilien suojiin piiloutuvat "Putin-trollit" nimittelevät keskustelijoita, vääristelevät tietoja ja kehuvat ylitsepursuavasti Venäjän presidenttiä Vladimir Putinia ja tämän johtajuutta. Asiantuntijoiden mukaan verkkopropagandalta voi suojautua suhtautumalla tietoihin kriittisesti. hs

Äänestä

NATOn kannattajien kannattaa liittyä vapaamuurareihin!!!
Siellä pääsee palvomaan LUCIFERIa!!!

Äänestä
  • Olet jäljillä... Eikä ne raasut edes tajua sitä...

    Äänestä

  • Miksi! Kannattajilla ei ole mitään tekemistä kummankaan kanssa!

    Sen sijaan nimimerkki 'Veteranfan' palvoo omassa vaatehuoneessaan päivittäin sekä vapaamuurareita että LUCIFERIa"

    Äänestä

Mikäli vapaat kansat jättävät ilkivallalle (duuma on vain tekaistu ja tuettu ns. niska-laukauksilla, joita varmuudella on jatkuvasti annettu useita kymmeniä miljoonia) aukon tulla sisään, se esivalmistelee kirjoittamalla Kansainvälisen Yhteisön (Nato) vastaisia kirjoituksia.
Ostamalla mielestään strategisesti tärkeiltä alueilta maata haltuunsa. Muuttamalla väärennetyillä papereilla kohteeseen. Paha tulee sisään valheellisella petoksella.
Aina jankuttaa kokonaan valheita YK:n puolustusjärjestö Natosta. Kavaltaja ei saa onnistua kiristämään suomalaisia valehtelemaan pimeitä täysin perättömiä juttuja jatkuvasti omasta yhteisestä vapaiden kansojen puolustuksesta. Yhdistyneet Kansakunnat Nato on luonnollisesti Suomelle ensiarvoisen tärkeä, voidaksemme hoitaa hyviä suhteita Venäjään tasapuolisesti. Pitää muistaa, että oikea raha miljardit toisensa jälkeen saadaan meille Amerikan Yhdysvalloista ja Euroopasta piste. Raha ei koskaan lopu eikä sotateollisuus, joka on tärkein työllistäjä, vaikuta inflaatioon mitenkään. Kyllä samaa rahaa takaisin ylpeän makean Nousevan Auringon maasta Japanista jne. Hyvä normaali Länsimielinen Kansallisvaltio Kiina esivalmistelee meille jo Siperiassa tärkeitä kohteita.
Voidakseen miehittää ja ottaakseen orjakseen kansan toisensa jälkeen se pitää tiedotusvälineet hallussaan. Murhauttaa toimittajia ja vei käsiraudoissa Moskovan television toimittajat kypsymään mielisairaalaan ja lopuksi täysin katoamaan kuvasta.
Natossa ei tietenkään tarvitse mennä minnekään. Riittää kun on paikallaan ja puolustaa maailmaa rikollista venäläistä miehitystä vastaan. Tämän on hyvä asia.
Vapaata maailmaa uhkaava myrkyttäminen ja kansojen häikäilemätön teurastaminen, jota aivan erityisesti harrasti meillä maailmassa Saddam Hussein Irakissa, joka tappoi äkisti jo läheisiään, on jo onneksi saatu koko maailman riemuksi pois.Sekään ei ollut Naton sota. Mutta yhteinen vihollinen mitä suurimmassa määrin. Ihan kuten Afganistanin koulutusleirit. Miljoonat piikkilankojen takana olevat katulapset ovat äärimmäisen julmassa koulutuksessa pahuudessa. Pohjois-Korea on Komu ja se on vapauden vastustaja, sekin pitää muistaa. Suuret ylikansalliset yritykset palvelevat kaikkia vapaita kansoja tarkasti noudattaen lakia ja järjestystä. Murhamiesten hallinnon tarkoitus on nousta maailman ruhtinaaksi ja pitää muut orjina, kuten hylätyn alueen jatkuvat kansanmurhat todistavat. Putin laittaa aina duumaan enemmistön yhtenäinen Venäjä ja loput Venäjän kommunistinen puolue, jonka roolina on aina väittää vaalien olleen vilppiä. Kavaltaja itse lupaa selvittää asian joutuisasti ja kiittää kannatuksesta.
Venäjän tärkein kauppakumppani on Saksa. Putin kuljetetaan Mersulla. Volga oli todellisuudessa amerikkalainen, Ladan tekee nykyisin Renault ja rynnäkkökivääri on kopio Saksasta. Ei ole olemassa mitään järkisyytä kumartaa tollona kansojen vankilaa. Eristetyt sotavangit harhaisen jatkuvan propagandan uhrit olivat joutuneet suunnittelemaan rakettia. Todellisuudessa Putin tietää olevansa lopuksi häkissä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vasen laita kirjoitti:

Itä trollit koittaa hämmentää keskustelua ja jakaa koko ajan idän mielistely kirjoituksia ym. Nyt trollien harmiksi Ruotsalaiset ei katsonut läpi sormien idän touhuja joten se harmittaa trolleja, ja kiinni jäämisen pelko.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu